Levante porazilo Sevillu a v podstatě si zajistilo záchranu. Espanyol remizoval s Las Palmas, Real Sociedad ovládl baskické derby proti Athleticu a Real Madrid zdolal Leganés.

.

27.04.18 21:00 Levante 2:1 Sevilla
Branky: 11. R. Martí Salvador , 74. J. Morales Nogales  – 16. C. Fernández Luna

"Dnes máme možnost to uzavřít," prohlásil Paco López před zápasem proti Seville. Jeho svěřenci šanci využili a výhrou proti trápícím se Andalusanům si zajistili účast v Primera División i na další rok.

V táboře Levante může panovat spokojenost, zatímco Sevillu čekají další krušné dny. Vincenzo Montella neoplatil klubu důvěru, kterou mu vedení před několika dny vyjádřilo, a i tentokrát zůstal věrný svým zásadám. Sandro začal na lavičce, Roque Mesa na tribuně... Hned po deseti minutách otevřel skóre domácí Roger. Radost nevydržela na Ciutat dlouho, neboť Carlos Fernández parádně umístěnou střelou rychle vyrovnal.

Jenže Levante působilo hladovějším dojmem, byť i Sevilla byla vepředu nebezpečná. Jenže jejím problémem byla jako obvykle nepříliš dobře pracující obrana. Její nedůslednost potrestal ve formě hrající Morales, na jehož trefu už Sevilla zareagovat nedokázala a její cesta do Evropské ligy utrpěla další výraznou trhlinu.

28.04.18 13:00 Espanyol 1:1 Las Palmas
Branky: 76. G. Moreno Balaguero  – 29. J. Calleri (z pen.)

Las Palmas ukázaly na RCDE Stadium hrdost a i jako již jistý sestupující na půdě Espanyolu vybojovaly bod za remízu 1-1.

Espanyol začal lépe a měl i tutovku Melenda, jenže pak jeho hra uavla a navrch začali mít hosté, kteří také vstřelili úvodní gól. David López zahrál rukou a Calleri nařízený pokutový kop proměnil.

Druhá půle už byla jiná, takřka celá se odehrála v barvách domácího celku, který usiloval o vyrovnání. Jako obvykle to byl Gerard Moreno, kdo ho dosáhl. Útočník Pericos využil centru Melenda, aby vsítil svůj 15. gól v sezóně. Espanyol se v závěru snažil o otočku, ale marně. I s remízou může být spokojený, neboť mu zaručuje, že bude členem Primery i další rok.

28.04.18 16:15 Real Sociedad 3:1 Athletic Club
Branky: 15. M. San José Domínguez (vlastní), 36. M. Oyarzabal Ugarte , 54. M. San José Domínguez (vlastní) – 59. R. García Escudero (z pen.)

Real Sociedad ovládl baskické derby proti Athleticu a opět o něco více oživil své šance na to, aby sezónu zakončil úspěšně - kvalifikací do Evropy. Athletic naopak pokračuje v podprůměrných výsledcích, pod Zigandou Lvi zkrátka nejsou nebezpečnými šelmami.

Hosté jako by se k utkání dostavili až v jeho šedesáté minutě. Do té doby vládla Erreala, která si vybudovala jasný náskok 3-0. Smolařem zápasu byl Mikel San José, jenž k tomu přispěl hned dvěma vlastními góly. Mezi ně vměstnal svou trefu Oyarzabal.

Ruka Llorenteho a následný proměněný pokutový kop Raúla Garcíi vrátil hostům naději. Williams hlavičkoval do tyče, další pokus hlavou Raúla Garcíi skončil na Moyových rukavicích. Další gól již nepadl, o vzruch se postaral Rubén Pardo zbytečně tvrdým zákrokem na Mikela Rica, za který byl vyloučen. V následné strkanici si vysloužili žluté napomenutí Muniain a Willian José. Real Sociedad zaslouženě zdolal regionálního soka 3-1.

28.04.18 18:30 Real Madrid 2:1 Leganés
Branky: 8. G. Bale , 45. B. Mayoral Moya  – 66. D. Brašanac

Real Madrid odsunul ligu na vedlejší kolej, výsledkem je další slabý výkon týmu složeného převážně z méně vytížených fotbalistů. I to s porcí štěstí stačilo na vítězství nad Leganésem, který si na Bernabéu zasloužil více.

Zinédine Zidane už nominací bez Cristiana Ronalda, Sergia Ramose či Varaneho ukázal, že malé madridské derby je hlavně povinností, kterou je potřeba splnit. Díky gólům Balea a Mayorala, jehož trefu rozhodčí anuloval kvůli neexistujícímu offsidu a následně uznal. Real Madrid vedl 2-0, aniž by pro to něco zásadního udělal.

Druhý poločas byl ze strany Bílého baletu ještě horší. Jeho hra se každou minutou horšila a Leganés vycítil šanci na dobrý výsledek. Brašanać snížil a hosté měli i možnost vyrovnat, jenže v zakončení selhali. V samotném závěru obdržel Gabriel červenou kartu za protesty poté, co rozhodčí ukončil utkání ve chvíli, kdy El Zhar napřahoval ke střele... Na těsné výhře favorita se nic nezměnilo.

28.04.18 20:45 Villarreal 4:1 Celta de Vigo
Branky: 13. C. Bacca Ahumada , 35. C. Bacca Ahumada , 38. C. Bacca Ahumada , 90. S. Castillejo Azuaga  – 34. P. Sisto Ifolo Emirmija
29.04.18 12:00 Getafe 1:1 Girona
Branky: 18. A. Ndiaye  – 45. C. Stuani Curbelo (z pen.)
29.04.18 16:15 Deportivo Alavés 0:1 Atlético Madrid
Branky: 78. K. Gameiro (z pen.)
29.04.18 18:30 Valencia 0:0 SD Eibar
29.04.18 20:45 Deportivo La Coruña 2:4 FC Barcelona
Branky: 40. L. Pérez Martínez , 64. E. Çolak  – 7. P. Coutinho Correia , 38. L. Messi , 82. L. Messi , 85. L. Messi
30.04.18 21:00 Real Betis 2:1 Málaga
Branky: 24. R. Durmisi , 73. Fabián Ruiz  – 20. Y. En-Nesyri