Zrcadlo 3. kola Primera División

Jaké události třetího kola Primera División se nejvíce odrážely v Zrcadle?
To shrne další pokračování pravidelného článku, který hodnotí kladné i záporné události každého kola, přináší zajímavá videa a další zajímavosti.
Chybět nebudou ani hlášky od hráčů, trenérů nebo jiných činovníků, či kauzy, které v průběhu týdne plnily stránky novin.
O čem se mluví
O Barceloně. Vstup do sezóny totiž Katalánci neprožívají zrovna ideální, první ligová ztráta přišla na hřišti Realu Sociedad už ve druhém kole, když Pep Team prohospodařil dvougólový náskok. Vedení neudržel obhájce ani v Lize mistrů proti AC Milán, kde se rovněž musel spokojit s bodem.
Je to blížící se konec barcelonské nadvlády, nebo Pep Guardiola prostě jenom podcenil důležitost letní přípravy, v níž dával šanci mladíkům z rezervy a hráčům širšího kádru, a Blaugranas ještě nenastartovali motory naplno?
Co se povedlo
Vzpoura "malých".La Liga není konkurenceschopná a Barcelonu a Real Madrid nedokáže nikdo zastavit. To jsou často vídané stížnosti, nicméně hned toto kolo ukázalo, že když se chce, tak to jde.
Real Sociedad smazal proti Barceloně dvoubrankové manko a dokázal s favoritem remizovat 2-2. Getafe nakonec na Bernabéu padlo 2-4, jeho bojovný a odvážný výkon však při troše štěstí mohl přinést další překvapení. Jasný vzkaz oběma gigantům, že zadarmo letos nedostanou nic.
A co se nepovedlo
Další slabý výkon Granady. Vloni Andalusané uchvátili atraktivní hrou v Segundě, ale po návratu do Primery nemají jejich výkony potřebnou šťavu.
Kádr přitom Fabri nemá špatný, ale co v minulé sezóně fungovalo, to letos drhne. Rychlý přechod do útoku, sebevědomý herní projev, kombinace, to byly charakteristiky Granady v ročníku 2010/2011. Najde je konečně i v Primeře, nebo bude pokračovat trápení?
Výroky kola
"Pokud někdo říká, že by do Málagy nešel, tak proto, že to tu ještě nepoznal." - Manuelu Pellegrinimu narostla po výhře 4-0 nad Granadou křídla, což je ideální šance k tomu, aby vrátil Mourinhovi loňské popíchnutí.
"Byl to trénink na hov.." - José Luis Mendilibar vyjádřil svou nespokojenost s posledním tréninkem před zápasem proti Sportingu.
"Dobrý výkon." - José Luis Mendilibar po výhře nad Sportingem, aneb metoda cukru a biče po pamplonsku.
"Udělal jsem špatná rozhodnutí." - Marcelo Bielsa po prohře s Espanyolem. Nevadí, žádný Blázen není dokonalý.
"Když se podíváme, co nás čeká, můžeme mít obavy." - Héctor Cúper dodává svým svěřencům sebevědomí před zápasy s Atléticem a Realem Madrid.
"Začátky zápasů se přizpůsobují Asii kvůli Barceloně a Realu Madrid, ale jsme to my, kdo musí hrát v poledne v 35 stupních." - Pepe Mel. Něco na tom bude...
"Vypadalo to hloupě." - Jorge Molina poté, co z pár metrů trefil během dvou vteřin dvakrát břevno. Vypadalo, ale sláva na Youtube za to stojí.
"Nikomu titul zadarmo nedáme." - Roberto Soldado.
"K penaltovému zákroku došlo před vápnem, ale rozhodčí je jenom člověk, může udělat chybu." - Luis García už asi vzdal možnost, že by se ze španělského rozhodčího stal tvor nechybující.
"Penalta to nebyla..." - José Mourinho překvapil...
"... ale Cristiano není z těch, kteří pádům přidávají." - ... a pobavil.
"Je to dobrá lekce do dalších zápasů." - Pep Guardiola po remíze na Anoetě. Asi ne dost důrazná, když o pár dní později Barceloně opět ztratila vyhraný zápas proti AC Milán...
"Lidé na mě pískají, protože jsem bohatý, pohledný a dobrý hráč." - Cristiano Ronaldo. A navíc skromný kluk... Tolik pozitivních vlastností, to se prostě neodpouští.
"Myslel jsem, že popisuje mě." - Juanfran García před zápasem proti Realu Madrid ukázal, že je v dobré náladě.
"Opravdu si myslíte, že jsem ztratil minutu tím, abych přemýšlel, jestli je Cristiano pohledný, nebo ne?" - Na Cristianův výrok byl dotázan i David Albelda.
Zvuky kola a Co oko nevidělo
Zvuky kola - aneb jak zachytily zápasy uplynulého kola ruchové mikrofony:
Co oko nevidělo - převážně nevážný pohled na tribuny plné excentrických fanoušků, ale také na řadu jiných zajímavých okamžiků:
Související články
-
Zrcadlo 5. a 6. kola Primera División 30.09.11 21:31
-
Zrcadlo 4. kola Primera División 23.09.11 12:36
Přečtěte si také
Komentáře (24x)
Vložit komentářNázor s nejvíce souhlasnými hlasy
Názor s nejvíce nesouhlasnými hlasy
Všechny názory
Ty Kajiku, ja nechci bejt ten co furt rype (to musim nechat sebykovi), ale....
Ja vim, ze pro Real hledas ruzny cesticky a zpusoby jak mu pomoct, ale to ze napises sestavu CSKA o 10 lidech neni ta spravna cesta jak protlacit real dal.. :)
a neboj mam to vyscreenovany tak zadny ninja edity neprojdou :p
Zase na mě chceš zkoušet nějaký triky v Malování?
K zapasu.. Bohuzel si myslim, ze z dvojzapasu postoupi Real. CSKA by jim mohlo doma zatopit, ale venku nebudou tak dobri. Kor kdyz chybi Speedy gonzalez a hlavne Honda. S dlouhodobou ztratou Igora v brane se uz docela srovnali.
Byt CSKA v plne sestave (vcetne Necigola;) ), tak by to mohlo byt otevreny...
doufám že real dnes ztratí nějaké body proti CSKA Moskva to bude těžké zvlášť real není zvyklý hrát v mrazu
Tady se žádné body imo neztrácejí. Mráz je po rozhodčím snad nejpravděpodobnější výmluvou, kdyby něco neklaplo, no...
tak to by se moureninovi v tom pripade hodilo do kramu
No, však Tohle bude pro Real zatím o několik stupňů nejhorší zápas, prý až něco o deset...
Dneska bereme i remízu
Jake mrazi? Jaka zima? Nasadime hrejive maste, Ozil sa v noci na dnes zahrial na ture po polovici luxusnych moskovskych bordelov, stalo ho to 27 000 €. Mourinhovi sa este stale pari z hlavy pre taktiku s krycim nazvom, ,, como contra Pep,, Cristiano prespal celu noc vo svojom novom Lamborghiny, ktore si vykuril na 25 stupnov, akurat bude mozno trosku dolamany ale pre radost nech to pes pojezere... Sergio Ramos, Pepe a Karanka si spravili na izbe sukromnu party, kde nechybal hrejivy lubrikacny gel, takze o zime ziadna. Ostatnych hreje krasnych + 10 a zapas v Moskve nebude rozhodne o zime.
0:4 nebo 0:5 pro real není co řešit
real je nejlepšííííí cristiano hatttrickk
podle mě to toho real skočí od začátku dost silně a nasadí velmi silnou sestavu předpokládám velice skvělý zápas ...štěstí bude přát realu která si sebere vítěství
CSKA chce zaskočit Real .To je dobrý vtip
No však dneska uvidíte že real a debakl se rovná jedna ruka.
Casillas; Arbeloa, Pepe, Sergio Ramos, Coenträo; Xabi Alonso, Khedira; Callejón, Özil, Cristiano Ronaldo y Benzema
Dobrá sestava
Konečně si zahraje Khedira zase základ, posledně pomohl Xabimu 20 minutami do sestavy kola, tentokrát mu vrátí podzimní formu. Dobře, že se Ramos nevrací na lajnu a hraje stabilně stopera, i když by tam byl poslední zápasy potřeba potřeba. A ofenzíva nejlepší možná
A ofenzíva nejlepší možná Pipita tě už přestal bavit?
Nepřestal, to fotbalový bůh nikdy nepřestane Ale jsme objektivní, jeho forma je poslední zápasy působivá a v LM se mu nedaří dlouhodobě... Kdy jindy by měl druhý útočník Realu Benzema zaskočit?
Nejčtenější
Tabulky
# | Tým | Z | B | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | ![]() | FC Barcelona | 38 | 88 | ||||
2. | ![]() | Real Madrid | 38 | 78 | ||||
3. | ![]() | Atlético Madrid | 38 | 77 | ||||
4. | ![]() | Real Sociedad | 38 | 71 | ||||
5. | ![]() | Villarreal | 38 | 64 | ||||
6. | ![]() | Real Betis | 38 | 60 | ||||
… | ||||||||
19. | ![]() | Espanyol | 38 | 37 | ||||
20. | ![]() | Elche | 38 | 25 |
Primera División - statistika hráčů
1. | ![]() |
K. Benzema | 27 |
2. | ![]() |
I. Aspas Juncal | 17 |
![]() |
J. Jiménez López | 17 | |
![]() |
V. Júnior | 17 | |
5. | ![]() |
E. Ünal | 16 |
Plkátko
Pro psaní příspěvků musíte být přihlášen(a)
a neboj mam to vyscreenovany tak zadny ninja edity neprojdou :p