Úvod / Soutěže / Primera División / 2019/2020 / Espanyol - Real Valladolid (reportáž)

Espanyol - Real Valladolid, 29.09.19 (reportáž)

29.09.19 12:00 Základní část - 7. kolo

Espanyol

0:2

(0:1)

Real Valladolid

Rozhodčí: Guillermo Cuadra Fernández Stadion: RCDE Stadium Diváci: 20,911 (52%)

Espanyol je i nadále jediným celkem La Ligy, který ještě nebodoval na domácím stadionu. Zmaru Katalánců využil i Valladolide, RCDE Stadium dobyl poměrem 2-0.

Espanyol začal dobře, už v deváté minutě trefil Callerri tyč. Minuty plynuly a obraz hry se začal měnit. Sandro v první šanci hostů ukázal, proč čeká na gól skoro dva roky, což však neubírá na kvalitě zákroku Diega Lópeze. Brankář Espanyolu už ale nemohl nic dělat s přesnou penaltou Míchela, jež bylo nařízena za úder Víctora Sáncheze do jednoho z protihráčů. Sandro mohl vedení hostů navýšit, souboj s ním ale opět vyhrál Diego López.

Domácí se snažili více srdcem než rozumem, jejich hra byla plná nepřesností. Poslední možnost na zdramatizování zápasu měl hned po začátku druhé půle Pedrosa, sám před gólmanem poslal míč mimo. V 65. minutě chyboval Calero a svůj kiks hasil jen za cenu červeného zákroku na Guardiolu. Oslabený Espanyol neměl nárok, naopak Valladolid v nastavení pěknou střelou Óscara Plana podtrhl své vítězství.

logo Espanyol: (David Gallego Rodríguez) Základní sestava (4-4-1-1): D. López Rodríguez, A. Giner Pedrosa, D. Vilá Rosselló, E. Gomes Pereira, F. Calero Villa, J. López Rodríguez, M. Roca Junqué, M. Vargas Martín, S. Darder Moll, V. Sánchez Mata, J. Calleri
            Náhradníci: A. Prieto Albert, D. López Silva, E. Granero Molina, Ó. Melendo Jiménez, P. Piatti, J. Puado Díaz, L. Wu
            logo Real Valladolid: (Sergio González Soriano) Základní sestava (4-4-2): J. Masip López, F. Olivas Alba, J. Martínez García, J. Moyano Lujano, M. Karim, F. San Emeterio Díaz, L. Villa Suárez, M. Herrero Javaloyas, Ó. Plano Pedreño, S. Guardiola Navarro, S. Ramírez Castillo
            Náhradníci: A. Lunin, A. Tuhami, J. Fernández Moreno, P. Hervías Ruiz, P. Porro Sauceda, E. Ünal, W. Rubio Martín