Úvod / Soutěže / Primera División / 2019/2020 / Real Betis - Celta de Vigo (reportáž)

Real Betis - Celta de Vigo, 30.10.19 (reportáž)

30.10.19 21:00 Základní část - 11. kolo

Real Betis

2:1

(1:0)

Celta de Vigo

Rozhodčí: Jesús Gil Manzano Stadion: Estadio Benito Villamarín Diváci: 43,353 (71%)

Další život trenérovi Rubimu vystřelil Nabil Fekir. Díky brance své elitní hvězdy zdolal Betis v důležitém zápase z dolních pater tabulky Celtu Vigo 2-1.

Zatímco Rubiho pozice je triumfem posílena, do velkých problémů dostal výsledek Frana Escribu, jehož budoucnost na lavičce Celty Vigo je velmi nejistá. V zelenobílém táboře i přes výhru ale není vše růžové. Mužstvo ukázalo řadu nedostatků a po většinu času bylo Celtou přehráváno, byť hostům dělalo problémy převahu přetavit v šance a zejména v góly.

Na dlouhé desítky minut určil stav gól Emersona z osmé minuty po dobrém týmovém útoku. Celta ožila po hodině hry. Aidoo ještě neproměnil, zastavila ho tyč, ale vyrovnání přece jen přišlo. Za ruku B. Iglesiase byl nařízen pokutový kop, který proměnil Iago Aspas. V poslední minutě však strhl vedení zpět na stranu Betisu Fekir, k němuž se odrazil míč po standardní situaci. Betis přežil nastavený čas a veledůležité body uhájil.

logo Real Betis: (Joan Francesc Ferrer Sicilia) Základní sestava (4-2-3-1): J. Robles Blázquez, A. Mandi, E. Leite de Souza Junior, M. Bartra Aregall, Z. Feddal, A. Moreno Lopera, I. Gutiérrez Montilla, J. Sánchez Rodríguez, S. Canales Madrazo, B. Iglesias Quintas, N. Fekir
      Náhradníci: C. Marín Tomás, A. Barragán Fernández, S. da Silva Júnior, D. Lainez Leyva, J. Guardado Hernández, C. Tello Herrera, L. Morón García
      logo Celta de Vigo: (Francisco Escriba Segura) Základní sestava (4-2-3-1): R. Blanco Veiga, D. Juncà Reñé, H. Mallo Novegil, J. Aidoo, N. Araújo Razo, D. Suárez Fernández, F. Beltrán Peinado, R. Alcântara do Nascimento, S. Lobotka, I. Aspas Juncal, S. Mina Lorenzo
      Náhradníci: S. Álvarez Conde, D. Costas Cordal, L. Olaza Catrofe, B. Méndez Portela, O. Yokuşlu, S. Bermejo Lillo, G. Fernández Leites