Úvod / Soutěže / Primera División / 2017/2018 / Las Palmas - FC Barcelona (reportáž)

Las Palmas - FC Barcelona, 01.03.18 (reportáž)

01.03.18 21:00 Základní část - 26. kolo

Las Palmas

1:1

(0:1)

FC Barcelona

Rozhodčí: Antonio Miguel Mateu Lahoz Stadion: Estadio de Gran Canaria Diváci: 23,778 (76%)

Las Palmas si bojovným výkonem zasloužily bod v utkání proti favorizované Barceloně, která musí sledovat, jak se její náskok v čele La Ligy snížil na pět bodů. Víkendový duel s Atléticem tak bude o to důležitější.

Přitom po prvním poločase to vypadalo, že lídr jde za dalšími třemi body. Na Gran Canarii byl lepším týmem a získal vedení zásluhou Lionela Messiho, jehož přímý kop na stranu brankáře Chichizoly překvapil svou prudkostí i přesností. Na konci půle zahrál Chichizola zahrál za hranicí velkého vápna rukou, rozhodčí ale zřejmě chybně jeho zákrok přehlédl a ukončil úvodních 45 minut.

Další kontroverzní moment přišel hned po pauze, a to když byla po více než dvou letech nařízena v La Lize penalta proti Barceloně. Zřejmě za ruku Digneho, možná za stažení Aguirregaraye, ale ani tentokrát nešlo o jasnou záležitost. Calleri z puntíku lépe mířit nemohl a vyrovnal. Las Palmas ožily a ve druhém dějstí Barcelonu chvílemi přehrávaly. Až v samotném závěru došly ostrovanům síly a Barcelona měla drtivý tlak, avšak bez gólových šancí. Proto zní konečný rezultát 1-1.

logo Las Palmas: (Francisco Jémez Martín) Základní sestava (4-2-3-1): L. Chichizola, A. Gálvez Jimena, D. Castellano Betancor, J. Navarro Jiménez, M. Aguirregaray, A. Halilović, J. Gómez Umpiérrez, J. Samperio Bustara, O. Etebo, J. Calleri, P. Domínguez Placeres
Náhradníci: R. Lizoáin Cruz, David García, Míchel, A. Aquilani, J. Castellano Betancor, Erik Expósito, H. Toledo
logo FC Barcelona: (Ernesto Valverde Tejedor) Základní sestava (4-4-2): M. ter Stegen, A. Vidal Parreu, L. Digne, S. Roberto Carnicer, S. Umtiti, T. Vermaelen, Iniesta, Paulinho, S. Busquets i Burgos, L. Messi, L. Suárez Díaz
Náhradníci: J. Cillessen, G. Pique, André Gomes, I. Rakitić, P. Coutinho Correia, F. Alcácer García, O. Dembélé