Úvod / Soutěže / Primera División / 2017/2018 / Real Madrid - Getafe (reportáž)

Real Madrid

3:1

(2:0)

Getafe

Rozhodčí: Mario Melero López Stadion: Estadio Santiago Bernabéu Diváci: 55,106 (68%)

Real Madrid ukázal, že je připraven poměřit síly s PSG. V posledním ligovém utkání před pařížskou bitvu v osmifinále Ligy mistrů porazil po solidním výkonu Getafe 3-1.

Už po prvním poločase vedl favorit 2-0, a to když se v jeho polovině prosadil Gareth Bale a v závěru Cristiano Ronaldo, jenž obehrál dva soupeře a svým 300. gólem v La Lize navýšil vedení Realu Madrid.

Když byl ve 47. minutě vyloučen po druhé žluté kartě za hru loktem Rémy, zdálo se, že je rozhodnuto. Zřejmě chybně nařízený pokutový kop ve prospěch Getafe po zákroku Nacha ovšem vrátil hosty do hry, proměnil ho Portillo. Poslední slovo ale patřilo opět Cristianu Ronaldovi, jemuž nebyl předtím dalším kontroverzním verdiktem uznán gól. V 79. minutě už Portugalcova trefa hlavou platila. V samotném závěru ještě zastavila Baleovu technickou střelu tyč. Real Madrid i útočná trojice BBC si před klíčovým duelem zvýšily sebevědomí.

logo Real Madrid: (Zinédine Zidane) Základní sestava (4-4-2): K. Navas, D. Carvajal Ramos, J. Fernández Iglesias, S. Ramos García, T. Hernández, C. Casimiro, F. Alarcón Suárez, M. Llorente Moreno, Cristiano Ronaldo, G. Bale, K. Benzema
        Náhradníci: F. Casilla Cortés, M. Vieira da Silva Júnior, R. Varane, L. Vázquez Iglesias, M. Asensio Willemsen, M. Kovačić, B. Mayoral Moya
        logo Getafe: (José Bordalás Jiménez) Základní sestava (4-4-1-1): E. Martínez, B. González Cabrera, D. Dakonam Ortega, D. Suárez Suárez, V. Pacheco Antunes, F. Fajr, F. Portillo Soler, M. Arambarri Rosa, Sergio Mora, Á. Rodríguez Díaz, L. Rémy
        Náhradníci: F. Manojlović, F. Molinero Calderón, L. Cabrera Sasía, G. Shibasaki, M. Ndockyt, D. Pacheco Lobato, J. Molina Vidal