Úvod / Soutěže / Primera División / 2017/2018 / Celta de Vigo - Sevilla (reportáž)

Celta de Vigo - Sevilla, 07.04.18 (reportáž)

07.04.18 17:15 Základní část - 31. kolo

Celta de Vigo

4:0

(1:0)

Sevilla

Rozhodčí: Alfonso Álvarez Izquierdo Stadion: Estadio de Balaídos Diváci: 16,919 (53%)

Celta Vigo uštědřila Seville lekci z pruduktivity a zejména díky skvělému Iagu Aspasovi porazila Andalusany vysoko 4-0. Zatímco Celestes si polepšili v boji o Evropu, Sevilla se vstupenkou do Evropské ligy i nadále nebezpečně hazarduje.

Sevilla dokázala po většinu první půli domácí tým zcela deaktivovat a sama mohla jít do vedení, jenže jako již mnohokrát neměla přesnou mušku. To se jí vymstilo v 38. minutě hodně smolným gólem Arany do vlastní branky, navíc po offsidové situaci.

V úvodu druhého dějství mohl vyrovnat Ben Yedder, avšak neproměnil. A tak se ujal taktovky Iago Aspas, jenž během 20 minut dosáhl hattricku. Sevilla se s každým inkasovaným gólem propadala herně do stále větší mizérie, Celta Vigo dala rázným druhým poločasem zapomenout na dobrou první půli soupeře a slaví jasné vítězství.

logo Celta de Vigo: (Unzué) Základní sestava (4-3-3): S. Álvarez Conde, F. Roncaglia, H. Mallo Novegil, Jonny Castro, S. Gómez Solà, B. Méndez Portela, D. Wass, P. Hernández, S. Lobotka, I. Aspas Juncal, P. Sisto Ifolo Emirmija
Náhradníci: R. Blanco Veiga, Fontàs, G. Cabral, J. Sánchez Ruiz, N. Radoja, D. Eckert, D. Eckert, L. Boyé
logo Sevilla: (V. Montella) Základní sestava (4-2-3-1): D. Soria Solís, D. Martins Carriço, Guilherme Arana, M. Layún, S. Kjær, É. Banega, G. Pizarro, Pablo Sarabia, S. N'Zonzi, S. Ramírez Castillo, W. Ben Yedder
Náhradníci: S. Rico González, C. Lenglet, F. Vázquez, J. Geis, J. Navas González, C. Fernández Luna, M. Agudo Durán
Střídaní domácího týmu
74' N. Radoja D. Wass
76' G. Cabral Jonny Castro
83' L. Boyé P. Hernández
Střídání hostujícího týmu
40' C. Lenglet S. Kjær
58' F. Vázquez G. Pizarro
71' M. Agudo Durán Pablo Sarabia