Bizarní zápas se šťastným koncem

Gareth Bale (© marca.es)

Real Madrid sice v semifinále mistrovství světa klubů porazil Al Jaziru, favorit se ale v zápase, který asi nejlépe vystihuje označení bizarní, hodně trápil.

Tři ošetřování domácího brankáře Ali Khaseifa, jenž předvedl životní výkon a byl hlavní postavou utkání, nekonečné průtahy a zmatky kvůli VAR, čtyři trefené tyče, dvě neuznané branky, šance zahozené na všechny možné způsoby... Byla to vskutku zvláštní podívaná.

Zatímco Real Madrid si během úvodních deseti minut vypracoval několik gólovek, domácím stačila za celý zápas jediná střela na branku, aby rozvlnili síť. Zidaneho výběr vypálil celkem 35krát (z toho 12x mezi tři tyče), čtyřikrát mu zkazila radost branková konstrukce, kopal 19 rohových kopů (Al Jazira ani jeden), při nichž pocítil absenci Sergia Ramose... To vše, aby nakonec sotva vydřel výhru 2-1.

Střetnutí připomínalo fotbal ze školního plácku. Madriďané útočili v osmi hráčích, jen dva zůstávali u půlící čářy připraveni k defenzivní činnosti. Dlouho to bylo marné obléhání a dobývání, až pár minut před koncem vstřelil rozdílový gól Gareth Bale a celý tým si mohl vydechnout. Podivné utkání mělo šťastný konec.