STABLE 3.24.0
Úvod / Ansu Fati se v 16 letech zapsal do historie Barcelony a slyší chválu ze všech stran

Ansu Fati se v 16 letech zapsal do historie Barcelony a slyší chválu ze všech stran

Ansu Fati (© marca.es)

Ansu Fati. Jméno, které bylo v posledním týdnu velmi často skloňováno. Mladík Barcelony vtrhl do La Ligy ve velkém stylu.

Proti Betisu hýřil během patnácti minut, které od Ernesta Valverdeho dostal, pohybem a aktivitou. Na půdě Osasuny mu kouč dopřál celý druhý poločas a Ansu Fati se mu odvděčil gólem. Ansu Fati se trefil v 16 letech a 304 dnech, díky čemuž se zapsal do historie Barcelony jako její nejmladší ligový střelec v historii a překonal Bojana Krkiće (17 let a 53 dnů). La Liga zažila jen dva mladší střelce - Olingu z Málagy (16 let a 98 dnů) a Muniaina z Athleticu (16 let a 289 dnů).

Ansu Fati je v Barceloně od deseti let a rychle se stal tématem, chválu slyší ze všech stran. Někdejší brankář Víctor Valdés, jenž nyní působí u barcelonské mládeže, vypráví, jak nadějnému fotbalistovi musel koupit kopačky: "Když k nám přišel, trápily ho bolesti. Chtěli jsme přijít na to, čím to je, tak jsem se ho zeptal na kopačky. Ukázal mi je a byly naprosto otřesné, to kvůli nim měl problémy. Proto jsem mu koupil nové. Nepřekvapuje mě, že se mu daří. Je silný, rychlý a šikovný. Zabiják do vápna. Je talentem, který potřebuje volnost, aby mohl růst. Zároveň nesmí zapomenout, odkud pochází. Je ukázkou dobře odvedené práce a odhodlání."

Fatiho někdejší trenér José Luis Pérez Mena rovněž nešetří komplimenty: "Z rodné Guiney byl zvyklý hrát s míčem složeným z hadrů, ale jakmile dostal skutečný balón, bylo neuvěřitelné ho sledovat. Věnuji se fotbalu 50 let, ale nikdy jsem nikoho takového neviděl. Má skvělou osobnost, ničeho se nebojí."

Samotný Fati po prvním startu proti Betisu uvedl na sociálních sítích: "DĚKUJI VŠEM! Je to den, na který nikdy nezapomenu. Splnil se mi sen každého kluka z La Masie - debutovat na Camp Nou. Být v šatně s nejlepšími hráči světa, to je neuvěřitelný zážitek."

Zajímáte se o dění v klubu FC Barcelona podrobněji? Navštivte náš spřátelený portál FCBarcelona.cz.

Kdo je na webu

Jenom neregistrování uživatelé a roboti, které nezobrazujeme :-)

Plkátko

Pro psaní příspěvků musíte být přihlášen(a)

Předchozí 1 2 3 12 Následující

@Tarja stejně tě zajímá jen co dělá acík, klidně se zeptej napřímo, potěšíš ho *7*

aha, to už začínáš zacházet do detailů, kterým nerozumim *4* ale díky za rady každopádně a měj se

no nic, jsem unavenej, jdu spát, zatím

pak už hraje difrakce moc velkou roli (difrakce je rozptyl světelnejch paprsků priniajících moc malým otvorem, když objektiv příliš zacloníš, vlastně tím světelný paprsky rozostříš a podle velikosti světlocitlivejch buněk na snímači to buď hraje nebo nehraje roli - pokud jsou ty buňky malý, stačí malý rozsotření a zaznamenaj ho

myslím jako potom při skutečným focení... záleží na optický soustavě a snímači, respektive velikosti jeho buněk, ale obecně se dá dneska už skoro říct, že při aps-c je maximum rozumně využitelnýho clonění obvykle f11, při micro4/3 f8 a u full framu f16 (ale třeba u aktuálního sony a7r4 prej tak f5.6)

stejně nemá smysl clonit víc

@Txapeldun to ne, potřebuješ jednolitý, jednobarevný pozadí - stěnu, oblohu... mělo by bejt světlý, ale tmavý můžeš přeexponovat a na fotce bude světlý, jen potřebuješ zároveň nějakej rozumnej čas závěrky

a nějak vyřešíš ostření a expozici - buď si nastavíš expozici do plusu a manuální ostření nebo si nastavíš expozici tak, aby byl obrázek světlej, a ostříš automaticky, ale to už ti to dělám složitý... a clonu dej tak 11

@tunak jakože dám co největší clonu a ostřím nekonečno na nějakej světlej bod?

teď se red bull ukáže, jestlipak ho levně prodá do rasenballsportu?

Předchozí 1 2 3 12 Následující
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace