Aubameyang zažiaril hattrickom a zapísal sa do histórie

spanelskyfotbal.cz

Pierre-Emerick Aubameyang si otvoril svoj strelecký účet v drese Barcelony. V nedeľnom zápase na ihrisku Valencie dokázal streliť hattrick a pomôcť tak svojmu tímu k výhre 4:1

Gabónsky útočník sa k Barce pripojil 2. februára ako voľný hráč po tom, čo predčasne ukončil zmluvu s Arsenalom.

Prvý gól strelil v 23. minúte, keď otváral skóre zápasu, následne v 38. minúte zvyšoval už na 3:0 pre katalánsky veľkoklub. Gól na 4:1 bol pôvodne pripísaný Pedrimu, ktorý v 63. minúte strelou z poza šestnástky prekonal brankára Mamardashvilliho. Rozhodca Carlos del Cerro Grande v záverečnej pozápasovej správe však prisúdil gól Aubameyangovi, ktorý Pedriho strelu jemne tečoval.

Vďaka trom gólom sa stal Aubameyang prvým hráčom v 21. storočí, ktorému sa podarilo dať hattrick v Ligue 1, Bundeslige, Premier League a La Lige.

Víťazstvo pomohlo Barcelone predĺžiť svoju sériu bez prehry na deväť zápasov, naopak Valencia nevyhrala už v siedmom zápase v rade a nachádza sa až na 12. priečke, Barcelona je štvrtá.