Barcelona na úvod Ligy mistrů smetla Ajax

Barcelonská radost (© marca.es)

Vítězně začala pro Barcelonu Liga mistrů. V prvním zápase skupiny porazili Katalánci Ajax Amsterdam 4-0.

Hrdinou utkání se stal Lionel Messi, autor tří branek, jenž tak odpověděl na včerejší hattrick Cristiana Ronalda. Jednu přesnou trefu přidal obránce Gerard Piqué.

Barcelona přitom nepředvedla takový výkon, jaký se očekával. Přesná muška Messiho a důležité zákroky Víctora Valdése však znamenaly snadné vítězství. Reprezentační gólman už za stavu 4-0 zneškodnil i pokutový kop Sigþórssona, který byl nařízený za zákrok Mascherana.

Lionel Messi otevřel skóre v polovině prvního poločasu přesným přímým kopem, další branku přidal deset minut po změně stran. Poté našel Neymar Piquého a posledním střelcem byl opět Messi.

Barcelona zahájila milionářskou soutěž, v níž patří k největším favoritům na zisk ušatého poháru, vysokou výhrou nad Ajaxem.