Barcelona postoupila do finále mistrovství světa klubů

Barcelona splnila proti katarskému celku Al-Sadd roli favorita a v semifinále mistrovství světa klubů zvítězila vysoko 4-0.
Hned první minuty naznačily, jak bude průběh utkání vypadat. Barcelona držela míč na kopačkách po drtivou většinu času, zatímco outsider se spoléhal na obranu.
Po čtvrthodině přišla první jasná šance Pep Teamu, Davida Villu však vychytal Mohamed Saqr. Špatný odkop brankáře katarského klubu o několik minut později trefil Adriana do kolena, od něhož se balón odrazil do sítě. Barcelona vedla.
Ještě do poločasu se brazilský univerzál prosadil podruhé, když na jeho umístěnou střelu k tyči po pobídce Thiaga neměl Saqr nárok. To vše už v době, kdy na hřišti nebyl David Villa, jenž musel střídat kvůli zranění. Lékaři potvrdili jeho vážnost, El Guaje má zlomenou holenní kost a může být bez fotbalu až půl roku.
Víctor Valdés byl ohrožen prakticky pouze po individuální akci Kadera Keity v závěru poločasu, ovšem bez gólového efektu.
Úvodní část druhého poločasu patřila Lionelu Messinu. Argentinec nejprve mířil i kvůli teči Leeho těsně mimo, později ztroskotal na brankáři, aby následně přihrál Keitovu, který vstřelil třetí branku.
Nejistého gólmana mužstva Al-Sadd překonal jako poslední Maxwell střelou na bližší tyči po asistenci Thiaga. Barcelona bez problémů dokráčela do finále, kde změří síly s brazilským Santosem.
Přečtěte si také
Komentáře (21x)
Vložit komentářNázor s nejvíce souhlasnými hlasy
Všechny názory
Jednou si na pár minut šprtne mladík v Realu a hned je z toho celosvětové pobouření a rázem tam u nich hrají samí Zidanové?
Velice čtivý článek a líbí se mi použití džuzny
Tradičně povedený a zajímavý Samý válec v tý Castille.
Bude i válec pro Mourka?
Nějaká naděje na tradiční tříminutovku na hřišti pod Mourinhem tam je
Tři minuty? Ano, víc asi nepřichází v úvahu. Bohužel. Hlavně, že máme Kaká...
Supr článek, viděl ho někdo hrát? Je to až takový talent, že je možné aby mě možnost v budoucnu nastoupit za La Roju?
Kdyby to byl takový talent asi bychom už on něm věděli, ne?
Tak ono z jeho slov to skoro vypadá jak kdyby šlo o 2. Neymara
To vůbec nemusí být pravda. Teď taky nevíš, kolik 15letých kluků běhá po hřišti a mají talent být jako Messi či Navas, a přesto o nich uslyšíš potom. O Omarovi se pravděpodobně píše právě z důvodu, že je nadějnej a dozvěděl ses o něm díky tomu právě teď.
druhý nejlepší hráč dosavadní sezóny s 19 body
Snad spíš je zajímavý ten příběh než jeho megatalent.
Pokud má někdo talent jako Navas, tak je zcela v pořádku, že se o něm fanoušek kvalitního fotbalu nikdy nedozví
Bavíme se snad o španělským fotbale, ne?
Teď má smůlu, že v Castille dva mladí střední záložníci vedle sebe moc nefungují, hlavně proto zkušený Mosquera téměř nesleze ze hřiště. Dále je tam "Zrozený pro áčko" a Torilův velký oblíbenec Álex a hvězdička posledních týdnů José Rodríguez, kterého se zase snaží prosazovat Mourinho. Navíc dalšího záložníka pořád hledáme, chybí klasický zametač.
Omar sezonu začal až jako čtyřka, ale v Céčku asi přesvědčil, tak ho Toril zkusil. Na Segundu už v devatenácti stačí - má dobrou rozehrávku, nezmatkuje, překvapuje důrazem ve vzduchu (v Huesce tak vybojoval gólovou střelu pro Denise) a občas ukáže pro lidi nějakou dovednost nebo parádičku navíc, což je zřejmě zásluha jeho exotického původu. Byl jasným tahounem svého ročníku a dobře se o něm vědělo, jenže v Castille má takovou nálepku skoro každý, takže teď musí ukázat, že ani tohle mnohem tvrdší síto ho nezastaví.
Od 18 hodin Mirandés - Castilla, Omar v základu, už podruhé v řadě nasazuje Toril tři střední záložníky vedle sebe.
Pro ty, kteří nečučí na DC zajímyvý program...
Já se na DC nedívám, na tohle jsem chtěl, ale poprvé v sezoně není na Castillu link, takže nic.
Nejčtenější
Tabulky
# | Tým | Z | B | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | ![]() | FC Barcelona | 38 | 88 | ||||
2. | ![]() | Real Madrid | 38 | 78 | ||||
3. | ![]() | Atlético Madrid | 38 | 77 | ||||
4. | ![]() | Real Sociedad | 38 | 71 | ||||
5. | ![]() | Villarreal | 38 | 64 | ||||
6. | ![]() | Real Betis | 38 | 60 | ||||
… | ||||||||
19. | ![]() | Espanyol | 38 | 37 | ||||
20. | ![]() | Elche | 38 | 25 |
Primera División - statistika hráčů
1. | ![]() |
K. Benzema | 27 |
2. | ![]() |
I. Aspas Juncal | 17 |
![]() |
J. Jiménez López | 17 | |
![]() |
V. Júnior | 17 | |
5. | ![]() |
E. Ünal | 16 |
Plkátko
Pro psaní příspěvků musíte být přihlášen(a)
Pokud má někdo talent jako Navas, tak je zcela v pořádku, že se o něm fanoušek kvalitního fotbalu nikdy nedozví