STABLE 3.22.0
Úvod / Bartomeu: Jsme více než klub i díky včerejšímu rozhodnutí hrát před prázdnými tribunami

Bartomeu: Jsme více než klub i díky včerejšímu rozhodnutí hrát před prázdnými tribunami

Josep Maria Bartomeu (© sport.es)

Barcelona svolala na dnešní podvečer tiskovou konferenci, na níž klubový prezident Josep María Bartomeu promluvil o včerejším utkání proti Las Palmas, které se hrálo bez fanoušků.

"Vím, že hodně fanoušků by bylo radši, kdyby se zápas odložil, ale La Liga to odmítla," prozradil první muž Katalánců a vysvětlil, proč byly tribuny prázdné. "Domnívám se, že fotbalový zápas na Camp Nou bez diváků jasně ukáže, že zcela odmítáme, co se včera stalo. Utkání bylo přenášeno do 174 zemí. Kdyby se zápas odložil, byli bychom ve zprávách minutu. Takto jsme docíli, že se lidé ptali, co se v Barceloně a na Camp Nou děje."

Katalánskou metropoli ochromily nepokoje kvůli referendu o osamostatnění regionu, při nichž bylo po tvrdých zásazích španělské policie zraněno téměř tisíc hlasujících. Bartomeu odmítl, že by žádal o odložení zápasu kvůli nemožnosti zajistit bezpečnost návštěvníků, ani to nebyl důvod pro nevpuštění fanoušků na stadion: "Nebyl důvod zápas odložit kvůli bezpečnosti. Vše, co jsme udělali, bylo kvůli nedělním událostem. Los Mossos (katalánská policie) nás ujistili, že utkání se mohlo zcela normálně odehrát, bezpečnost nebyla ohrožena. Nesouhlasím s těmi, kteří říkají, že když jsme v takový den odehráli zápas, tak jsme se stali jedním klubem z mnoha. Barça je mnohem více než klub i díky tomu, jak jsme se rozhodli (hrát před prázdnými tribunami). Ono Més que un club (Více než klub, heslo Barcelony) bylo ještě více dokázano. I nadále budeme bránit demokracii a svobodu projevu."

V oficiálním zápise o utkání rozhodčího Martíneze Munuery se však uvádí, že Camp Nou byl prázdný právě z bezpečnostních důvodů: "Prezident klubu FC Barcelona mi v chodbě u šaten oznámil, že z bezpečnostních důvodů se zápas odehraje před prázdnými tribunami."

Nakonec Bartomeu zareagoval na spekulace, podle kterých by Barcelona mohla v případě odloučení Katalánska od Španělska hrát například v anglické Premier League či francouzské Ligue 1: "Je to téma, které v klidu probereme, pokud ta chvíle přijde. Reprezentujeme všechny členy našeho klubu."

Zajímáte se o dění v klubu FC Barcelona podrobněji? Navštivte náš spřátelený portál FCBarcelona.cz.

Kdo je na webu

Stránky si prohlíží celkem 3 uživatelé

Plkátko

Pro psaní příspěvků musíte být přihlášen(a)

Předchozí 1 2 3 16 Následující
Takhle to úplně eliminuje ten potenciál, že by se pískalo vyrovnaněji.
@Carlitos Tak byl poslední hráč, ne? Ale to je celkem jedno. Přišlo by mi daleko lepší, kdyby ti videorozhodčí na ne tak závažný momenty alespoň upozorňovali a při těch významnejch zasáhli automaticky.
@Carlitos Skokú Messiho? Si to pozri ešte raz. Veď mu tam dal bodyček úplne bez snahy hrať loptu. Takých penált bolo písknutých mraky.
V tipovacke mam jedinu smolu, proste netrafim presny vysledok *1* *12* *50*
@Makak Tak asi se nemůže kontrolovat každý faul, to by se pak nehrálo. To MAtSe na Pirtua faul byl, ale nemyslim, že na žlutou, normálka. Toho Busquetse si překontrolovat ale na rozdíl od těch dvou skoků Messiho měl, protože to bylo kousek před vápnem, takže už jenom kvůli možný penaltě, navíc to byl jasný faul, i když před vápnem.
Jinak ten styl využití videa je fakt nešťastnej, takhle to akorát pošlou do kopru. Ve 35. minutě se díky tomu odhalí zákrok na červenou, ale když tam potom Ter Stegen sestřelí Portua minimálně za žlutou, hraje se v klidu dál, a to samý při jasnym faulu Muniesy na Busquetse (což už by GOAT pochopitelně proměnil) *21*
@Carlitos Proto se ptám, jestli je cinknutej *1*
@Makak A tak je to správně, ne?
@BRIAN19 Tjn, pro mě životní haluz*5*
@Carlitos Od přípravy hraje naprosto tragicky a dnes stál Barcelonu body.
Předchozí 1 2 3 16 Následující
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace