Camavinga zachránil Real Madrid. Zažiari aj na veľkej scéne?

Eduardo Camavinga

Real Madrid má za sebou jeden z najlepších zápasov sezóny, keď na domácom štadióne porazil Real Sociedad.

Zápas to ale nebol jednoduchý, Real Sociedad sa ujal vedenia už v úvodnej desaťminútovke, keď Davida Silvu fauloval v pokutovom území Dani Carvajal a Mikel Oyarzabal skóroval. Napokon to bola jediná strela Realu Sociedad v celom zápase.

Od finále Španielskeho superpohára Real Madrid nezažil iný prvý polčas ako bezgólový. Sedem z ôsmich zápasov po sebe po prvom polčase svietili na ukazovateli skóre dve nuly. To sa síce zmenilo gólom Oyarzabal, no Real Madrid už osem prvých polčasov v rade nedal gól. Všetko zachránil krásnym gólom v 40. minúte Eduardo Camavinga.

Nebyť jeho gólu, Real Madrid by zrejme nedal gól do konca prvého dejstva a to by znamenalo najhoršiu historickú sériu deviatich polčasov bez strelenia gólu. Následne práve 19-ročný Francúz rozpútal gólovú smršť, Real Madrid pridal ešte päť gólov, z toho platili iba tri a vyhral 4-1.

Pri treste pre Casemira je jasné, že proti PSG v odvete osemfinále Ligy majstrov nastúpi Federico Valverde. Veľmi výrazne hrozí aj absencia Toniho Kroosa, toho by určite nahradil práve Camavinga. Dostane šancu zažiariť aj na tej najväčšej scéne? Toni Kroos netrénoval ani dnes, všetko bude záležať od neho.

Další aktuální novinky o Realu Madrid a exkluzivní články najdete na BilyBalet.cz.