STABLE 3.25.0
Úvod / Další problém v Barceloně. Messi se ostře ohradil proti výrokům Abidala

Další problém v Barceloně. Messi se ostře ohradil proti výrokům Abidala

Lionel Messi (© marca.es)

Barceloně se hromadí problémy. Mužstvo přišlo o první místo v ligové tabulce a jeho hra stále vyvolává pochybnosti, v lednu nedokázalo přivést žádnou posilu a nejnovějším tématem je ostrá reakce Lionela Messiho na slova sportovního ředitele Érica Abidala.

Abidal v jednom z rozhovorů promluvil o vyhazovu Ernesta Valverdeho a naznačil, že za ním stály stížnosti hráčů: "Prezident se v létě rozhodl prodloužit trenérovi smlouvu, což jsme respektovali, protože to bylo rozhodnutí klubu. Už jsme ale věděli, že problém není ve výsledcích, ale v interní rovině. Nikdy není snadné učinit takové rozhodnutí, ale Valverdeho odvolání jsme začali řešit po El Clásicu 18. prosince. Díval jsem se na zápasy, ne na výsledky, ale na to, jak se hrálo, taktiku, práci hráčů, kteří příliš nenastupovali. Zaměřuji se na takové detaily. Mnoho hráčů nebylo spokojených, ani příliš nepracovali, také šlo o interní komunikaci. Vztah mezi trenérem a šatnou byl vždy dobrý, ale jsou věci, které jako bývalý hráč umím vycítit. Řekl jsem klubu, co si myslím a že musíme učinit rozhodnutí."

Messimu se Abidalovy výroky nelíbily a rychle na ně zareagoval na sociální síti: "Dělám takové věci nerad, ale myslím, že každý musí být zodpovědný za svou oblast a svá rozhodnutí. U hráčů jde o výkony na hřišti, navíc jsme první, kdo uzná, že jsme nehráli dobře. Také členové vedení by měli přijmout zodpovědnost a hlavně si stát za svým rozhodnutím. Myslím, že když se zmiňují hráči, je potřeba dát konkrétní jména, jinak nás to pošpiní všechny a přiživí to vše, co se píše a není pravda."

Abidal také popřel, že by před najmutím Quique Setiéna předložil klub nabídku na trénování Xavi Hernándezovi, jak uvedl samotný bývalý fotbalista. "Žádná nabídka nebyla. Pokud ji on má, tak ať ji ukáže, protože já ji neviděl. Na první schůzce, kterou jsme měli, Xavi naslouchal a na druhé nám měl říci svůj plán. Co vyšlo v tisku, to byly spíše politické věci než sportovní. A já politiku nedělám. Mluvím jen o fotbale. Zajímá mě rozhovor o tom, jakým způsobem trenér pracuje. V tisku se objevilo hodně věcí, jen ne to, o čem se bavíme," řekl Abidal.

"Xavi bude mít dveře do Barcelony vždy otevřené. Možná tu ještě budu, možná ne. Rozhodli jsme se pro Quique Setiéna, protože má barcelonskou DNA, chuť pracovat a i hráči, kteří příliš nehrají, se cítí součástí týmu. Komunikace je důležitá, díky tomu je mužstvo jednotnější a soutěživější."

Zajímáte se o dění v klubu FC Barcelona podrobněji? Navštivte náš spřátelený portál FCBarcelona.cz.

Kdo je na webu

Stránky si prohlíží celkem 1 uživatel

Plkátko

Pro psaní příspěvků musíte být přihlášen(a)

Předchozí 1 2 3 Následující

Hezky se mi to odentrovaný rozhodilo *1*

https://www.facebook.com/187991754570725/posts/2916344981735375/?sfnsn=mo

Kdybych hrál FMko: Griezmann - Benzema - Messi De Jong - Casemiro - Valverde Junior - Ramos - Varane - Semedo Ter Stegen

@Carlitos tjn, zvlášť když se Lamoriellovi podařilo ho docela výhodně podepsat

@Carlitos Až to budeš vědět, tak hned ban Karle.

Koronavirus by postihl až 3 miliony lidí v Česku, ukazuje pandemický plán

Takže zhruba jeden ze tří, to jsem zvědavý, kdo z Plkátka chytne Černýho Petra *49*

@Txapeldun No prý Philka chtěla Pageaua, což by byl trošku jiný level*1*

   avatar uživatele ace 2 včera 22:48

@Josef72 jednou to taky k SC dotáhne, jak Ovca *2* tomu to taky trvalo x let .

@Carlitos *66* Grant je ale slušná posila, levnej defenzivní útočník, kterej umí i dávat góly

McDavid v noci zase úřadoval, škoda, že kolem sebe nemá lepší tým.

Předchozí 1 2 3 Následující

Top plkálisti dnes

1. Pablito 2
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace