Dvaja nečakaní hrdinovia Realu Madrid. Šírka kádra hrala významnú úlohu

Dani Carvajal a Jesus Navas

Real Madrid má za sebou doslova bláznivý týždeň. Dokázal však udržať svoj náskok v La Lige a postúpil do semifinále Ligy majstrov.

I keď hlavnú zásluhu na tom majú už obvyklé stálice Realu Madrid, teda Karim Benzema, Luka Modrić a Thibaut Courtois, detaily, ktoré predurčili rozhodujúce chvíle, ale majú za následok nečakaní hrdinovia.

Jedným z nich je pravý krídelník Rodrygo Goes. Iba 21-ročný Brazílčan mal proti Getafe asistenciu, neskôr skóroval proti Chelsea, keď poslal štvrťfinále do predĺženia. Napokon Rodrygo skóroval na 1-2 proti Seville iba 5 minút po príchode na trávnik a potom asistoval Benzemovi na víťazný gól. Tri zápasy ako náhradník, dva góly a dve asistencie, slušná bilancia.

Ďalším nečakaným hrdinom je Dani Carvajal. Španielsky obranca odohral veľmi kvalitný prvý zápas na pôde Chelsea. V odvete to už také ružové nebolo, lenže akonáhle bol presunutý na preňho nevšednú pozíciu stopéra, Carvajal podal spoľahlivý výkon v kľúčovom predĺžení proti The Blues.

Následne na pôde FC Sevilla začal ako ľavý krajný obranca, opäť nevšedná pozícia. V druhom polčase mal asistenciu na prvé dva góly Realu Madrid, Rodrygovi nahrával zľava, Nachovi potom sprava. Či už napravo, naľavo alebo v strede, Carvajal sa premenil v univerzála a podčiarkol to svojimi 2 asistenciami na gól.

Aj tu sa ukazuje šírka kádra, ktorú možno Real Madrid nemá až takú markantnú, každopádne v kľúčových momentoch sezóny (ako napríklad uplynulý týždeň) zohrala významnú úlohu.