Hexacampeones. Sevilla přestřílela Inter a pošesté ovládla Evropskou ligu

Radost hráčů Sevilly a trenéra Lopeteguiho (© marca.es)

Fotbalisté Sevilly se znovu radují z triumfu v Evropské lize, soutěž ovládli pošesté, tentokrát díky finálovému vítězství nad Interem Milán.

Utkání v Kolíně sice chyběli diváci, avšak ne fotbalová kvalita. Už po prvním poločase platilo divoké skóre 2-2.

První krok k němu udělal proměněnou penaltou Lukaku, s odpovědí ale přispěchal De Jong - 1-1. Další dokonalá Nizozemcova hlavička poslala Sevillu do vedení, tentokrát ovšem zareagoval bleskově Inter. Diego Godín srovnal na 2-2.

Ve druhém dějství zvolily oba týmy přece jen opatrnější přístup. Lukaka vychytal Bono, jeden z hrdinů tažení Sevilly Evropskou ligou, a tak mohl v 74. minutě rozhodnout Diego Carlos. Stoperovi Sevilly pomohlo štěští v podobě teče Lukaka, Handanović byl bez šance.

Sevilla znovu potvrdila, že Evropská liga je jejím bojištěm a do vitríny si může postavit šestou trofej z tohoto turnaje.