STABLE 3.25.0
Úvod / Hráč byl vyloučen, protože mi řekl následující slova...

Hráč byl vyloučen, protože mi řekl následující slova...

Protestující Diego Costa (© marca.es)

Pokud je fotbalista v La Lize vyloučen za protesty, téměř pokaždé je v zápise o utkání vše odůvodněno slovním spojením "Hráč byl vyloučen, protože mi řekl následující slova...". Ale jakými konkrétními výrazy si hráči červený trest vyslouží?

Směs je opravdu pestrá. Na přetřes přijde rodina ("se.u na tvoji zku.venou matku"), lidská anatomie ("jdi do p.dele"), porušování zákona ("pěkná krádež"), ale také starost o zdraví rozhodčího ("nasaď si brýle"). Obvykle však jde o mládeži nepřístupné výrazy.

Zmínky o rodinných příslušnících jsou v La Lize časté. A tak Diego Costa řekl v zápase proti Barceloně Gilu Manzanovi "me cago en tu puta madre (se.u na tvoji zku.venou matku)", což útočník Atlética později omlouval tím, že ve skutečnosti mluvil o své matce, nikoliv o té arbitrově... Stejná slova namířil stoper Barcelony Piqué Velascu Carballovi v mači proti Athleticu, Patrick Kluivert ke všemu v souboji se Sevillou směrem k Díazu Vegovi přidal ještě výraz "cagón (pose.a)". Samuel Eto'o v utkání za Mallorcu proti Espanyolu sjel Carmonu Méndeze výrokem: "Vaya tarde que llevas; me cago en la puta que te parrió. (Ty máš teda den, se.u na tu ku.vu, která tě porodila.)"

Bernd Schuster se v mači Celta - Barcelona svérázně dožadoval u Martína Navarreteho odpískání pokutového kopu: "Penalti, hijo de puta. (Penalta, zkurvysynu.)" Bouřlivák Realu Madrid Pepe v zápase proti Villarrealu podobně napadl Paradase Romera: "Vaya atraco, hijo de puta. (Pěkná krádež, zku.vysynu.)" Denílson se rychle přizpůsobil La Lize, když v utkání Betis - Osasuna utrousil k Morenu Delgadovi: "Estás de broma o qué? Eres un hijo de puta. (Děláš si srandu nebo co? Jsi zku.vysyn.)" 

Bývalý rozhodčí Urízar Azpitarte nechal hráče sdělit svůj názor, pokud ale pokračoval, udělil mu kartu: "Pokud mluvil korektně, tak nebyl problém. Ale pokud pokračoval, karta. Musel mít respekt."

V Jižní Americe je oblíbené "la concha de tu madre (ku.da tvojí matky)", což použil Éver Banega k Hernándezu Hernándezovi či Damián Suárez k Sánchezu Martínezovi. Trenér Barcelony Tata Martino řekl během střetnutí proti Realu Sociedad Fernándezu Borbalánovi: "Eres un pelotudo, ya la liaste el otro día y la vas a liar hoy. (Jsi kretén. Už jsi to pokazil minule a pokazíš to i dnes.)"

Druhý trenér Getafe Esnáider nezvládl emoce v zápase proti Zaragoze a Ayzu Gámezovi sdělil: "Os creéis que sois Dios, la concha de tu madre, estás loco! (Myslíte si, že jste Bůh, ku.da tvojí matky, jsi blázen.)"

"Nikdy jsem hluchého nedělal. Rozhodčí musí být ta největší autorita," odmítá Díaz Vega, že by arbitři mohli některé nadávky ignorovat.

Urízar vzpomíná na různé hráče: "Guardiola a Míchel mluvili nejvíce. Mágico González byl zábavný a Kiko skvělý. Řekl mi, ať také něco písknu soupeři. Odpověděl jsem mu, že snad ve druhé půli."

Ale zpět k samotným výrokům hráčů. Guti poznamenal k asistentovi Daudéna: "Vaya cara tienes. (Ty teda vypadáš.)" Hvězda Celty Mostovoi řekl Téllezu Sánchezovi v souboji s Athleticem: "No tienes ni cojones. (Nemáš ani koule.)" Joaquín vyčinil asistentovi rozhodčího v utkání Villarreal - Valencia: "Mírame a la cara cuando te doy la mano, que eres tonto, sinvergüenza. (Dívej se mi do obličeje, když ti podávám ruku, jsi blbý, drzoune.)"

Thiago Motta ve své době řekl Pinu Zamoranovi (utkání Real Sociedad - Barcelona): "Vete a tomar por culo. (Jdi se vys.at.)" Vloni záložník Sevilly Mudo Vázquez podotkl směrem k Hernándezu Hernándezovi (Leganés - Sevilla): "Eres un caradura. (Jsi huba nevymáchaná.)"

Stoichkov z Barcelony "pozdravil" asistenta Lópeze Nieta ve střetnutí proti Rayu krátce: "Gilipollas. (Debile)."

Někdejší rozhodčí Andújar Oliver vyzdvihl dvojici hráčů: "Michael Laudrup a Butragueño se vždy chovali skvěle." Urízar navazuje: "Butragueño byl nejvychovanější hráč, kterého jsem zažil. Dostal jsem dvouměsíční trest, když jsem řekl, že bych ho nebyl schopen vyloučit ani po ostrém faulu. Laudrup byl džentlmen. Korektní byl i Zubi (Zubizarreta), jednou mě dokonce chránil při odchodu do šaten na Camp Nou. Nejvíce neposlušní byli Hugo (Sánchez) a Stoichkov, i když ten byl mimo hřiště skvělý člověk."

Antoine Griezmann označil Martíneze Munueru (Girona - Atlético) výrazem "cagón (po.era)". Manuel Pablo byl v zápase Zaragoza - Deportivo k Pérezu Lasovi ještě ráznější: "No nos pitas ninguna a favor árbitro, qué puta mierda eres. (Rozhodčí, nepískneš nic v náš prospěch, ty jsi ale zku.vená sra.ka.)"

"Tú y tú sois unos mierdas (Ty a ty jste sra.ky)," zlobil se Roberto Carlos na Medinu Cantaleja v El Clásicu. V dalším souboji Barcelony s Realem Madrid vyběhl Víctor Valdés daleko z velkého vápna, aby Pérezu Lasovi sdělil: "Os habeis cagado, ni tienes vergüenza. (Zesrali jste se, že se nestydíte.)" José Mourinho zůstal v utkání proti Villarrealu u klasického "vete a la mierda (jdi do p.dele)", což mířilo na Paradase Romera.

Urízar přidává další historku: "Jeden hráč mi na začátku zápasu řekl, ať dávám pozor na psa. Žádného jsem neviděl, tak jsem oznámil asistentovi, že se kolem hřiště údajně pohybuje pes. Když utkání skončilo, řekl jsem zmíněnému hráči, že jsem žádného psa neviděl. On mi odpověděl: 'Ještě jsem neviděl slepce bez psa.'"

"Eres un sinvergüenza, llevas todo el día jodiéndome, (Jsi darebák, celý den mě se.eš.)" řekl Sergio Ramos z Realu Madrid Ayzu Gámezovi v zápase proti Celtě. "Ponte gafas, sois muy malos, (Nasaď si brýle, jste hodně špatní.)" radil stoper Atlética Godín jednomu z asistentů.

Podle Andújara hráči protestují více než dříve a staví se na stranu rozhodčích, i pokud jde o červené karty za nevulgární výpady, což mnoho fanoušků považuje za přehnané: "Teď se mluví více než kdy předtím, protože to rozhodčí dovolí. Kdyby mně někdo řekl, že 'jsem hodně špatný', rychle by šel do kabin." Urízar souhlasí: "Dnes se protestuje více než dříve." 

Díaz Vega dodává: "Mobbing (anglický výraz pro šikanu na pracovišti) je zmíněn v pravidlech. Pokud není trestán, pak z benevolence rozhodčího."

Stejně jako ve filmech budou i na fotbalovém hřišti vždy ti dobří a ti špatní, hodně špatní...

Kdo je na webu

Stránky si prohlíží celkem 1 uživatel

Plkátko

Pro psaní příspěvků musíte být přihlášen(a)

Předchozí 1 2 3 7 Následující
   avatar uživatele tunak 8 dnes 17:22

@ace jenže ono to naopak není *61*

@ace práve když je to naopak tak policajti zabijej černochy *6*

   avatar uživatele ace 13 dnes 16:20

@Txapeldun jediný vo ukazuje, ze kdyz se stane něco chudackum cernouskum tak hned hoří auta, kdyz je to naopak neděje se vůbec nic

@Jordi Alba lol, dej ještě víc S do tohoslova season *3* *4*

Hlavně to nevypadá na nějakou 1 seasson starm co umí jenom sprintovat a zasekávačku

@BarcaGang Já sice jo, ale co si budem, pravidelně ho nesleduju, jenom videa, články, statistiky. Všude na něj jde chvála, jak psal tunak, tvoření hry mu není cizí + k tomu umí dávat góly

@Jordi Alba já ho popravdě neviděl ještě hrát, jakej je krom jeho stats?

   avatar uživatele tunak 8 dnes 14:34

@Jordi Alba navíc on je spíš tvořič, než zakončovatel

   avatar uživatele tunak 8 dnes 14:33

@Txapeldun myslíš jako nedávno v... kde to bylo, ty bělošský rioty?

Předchozí 1 2 3 7 Následující

Top plkálisti dnes

1. ace 13
2. tunak 8
3. BarcaGang 7
4. Jordi Alba 5
5. Txapeldun 4
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace