Januzaj si na debut v La Lige musí ešte počkať, Agirretxe má dlhú pauzu konečne za sebou

Adnan Januzaj (© football-espana.net)

Adnan Januzaj, letná posila Realu Sociedad, si na debut v La Lige musí ešte počkať...

Jeho tím včera vyhral na štadióne Balaídos vo Vigu, keď otočil vývoj zápasu v posledných desiatich minútach, Januzaj si ale pri jednom z tréningov pred prvým kolom Primera División privodil svalové zranenie a do zápasu nenastúpil. Mladý belgický futbalista si v minulosti zahral aj za veľkokluby ako Manchester United, či Borussia Dortmund. S Realom Sociedad podpísal v lete päťročnú zmuvu a je spokojný.

"Som šťastný, že som tu, v šatni ma všetci prijali veľmi dobre. V minulosti tu hrali aj takí hráči ako Xabi Alonso, či Antoine Griezmann, je to veľký klub. Snom azda každého hráča je zahrať si futbal v Španielsku. Chcem ukázať všetkým, ktorí o mne hovorili, že Januzaj na to kvalitu naozaj má. Zápasy na Nou Campe, či Santiago Bernabéu, to je niečo, čo sa nepodarí každému. V Barcelone som už hral, ale bol to priateľský zápas, teším sa na to, že teraz to bude už ligový," prezradil svoje pocity po prestupe do Realu Sociedad, konkrétne v rozhovore pre denník Marca, rodák z Bruselu.

Opačné "starosti" ako Adnan Januzaj, má Imanol Agirretxe. Znie to až neuveriteľne, ale 30-ročný útočník čakal rok a pol, kým sa opäť objavil na trávniku v súťažnom zápase. Deň pred Silvestrom v roku 2015 si Agirretxe na ihrisku Realu Madrid zranil kotník a musel už po sedemnástich minútach striedať, vo februári 2016, v domácom zápase proti Málage, nastúpil na posledných sedemnásť minút a stihol vyrovnať skóre na konečných 1:1. Opäť si ale obnovil zranenie a svojmu tímu chýbal až do včerajšieho zápasu vo Vigu. Sezónu 2015/16 mal pred zranením skvelú, počas šestnástich stretnutí stihol nastrieľať 13 gólov! Už včera sa ukázalo, že je pre svoj tím dôležitým hráčom, počas jeho krátkeho pobytu na ihrisku (v 82. minúte striedal Xabi Prieta), Erreala strelila víťazný gól na 2:3. Fanúšikovia baskického klubu veria, že "starý-dobrý" Agirretxe je späť...