Kanonáda nepřišla, La Roja porazila Haiti jen o gól

Fernando Torres v zakončení (© marca.es)

Fotbalisté Španělska v přátelském utkání proti Haiti nepřesvědčili, outsidera porazili v Miami těsně 2-1.

Od svěřenců Vicente del Bosqueho se očekávalo podstatně více. Povinné výhry sice dosáhli, ale podstatně horší hrou, než fanoušci doufali. To může před Pohárem FIFA sloužit jako varování.

Přitom úvod měla La Roja skvělý. Akrobatický pokus Torrese ještě změnu skóre nepřinesl, povedená trefa Santi Cazorly o chvíli později už ano. Neuběhlo ani dvacet minut utkání a Cesc přidal druhý gól.

O poločase začala střídání, která se na hře Španělska projevila negativně. Roberto Soldado měl tři šance, aby skóre navýšil, v první poslal balón vedle, v dalších dvou orazítkoval tyč. V 75. minutě překonal Pepe Reinu po skvělé akci Guerrier. Další branka už v Miami nepadla. Španělsko porazilo Haiti 2-1.