STABLE 3.22.0
Úvod / Legendární útočník Quini podlehl v 68 letech infarktu

Legendární útočník Quini podlehl v 68 letech infarktu

Quini (© marca.es)

Španělský fotbal přišel o jednoho z nejlepších útočníků, jaké pamatuje. Ve věku 68 let zemřel Enrique Castro González, na zeleném pažitu známý jako Quini.

Quiniho postihl infarkt, když se svým vozem vracel do Gijónu, kde žil. Rychlý zásah záchranné služby jej sice dokázal stabilizovat, avšak cestou do nemocnice utrpěl další infarkt, jemuž podlehl.

Kariéra rodáka z Ovieda je takřka výhradně spojena se Sportingem Gijón, výjimkou bylo jen čtyřleté působení v Barceloně. Quini se sedmkrát radoval ze zisku Trofeo Pichichi, které se uděluje nejlepšímu střelci, a to pětkrát v Primera División a dvakrát v Segunda División. Je považovaný za nejdůležitější postavu historie Sportingu.

El Brujo, Čaroděj, odehrál v La Lize celkem 448 utkání, v nichž zaznamenal 219 branek, což jej řadí na osmé místo mezi střelci soutěže všech dob. Quini sbíral i týmové trofeje - 2krát Copa del Rey a po jednom vítězství v Recopě, Supercopě a Copa de la Liga. Dres národního týmu oblékl 35krát s bilancí 8 gólů.

Kdo je na webu

Jenom neregistrování uživatelé a roboti, které nezobrazujeme :-)

Plkátko

Pro psaní příspěvků musíte být přihlášen(a)

Předchozí 1 2 3 20 Následující
   avatar uživatele ace 1 dnes 10:37
Nejsme na nake zapraskane Vysočině *3*
Vstavame, ne? Bezte si pekne odmrazit auta.
Takto zazdiť brejk *3* Pre Atletov pohodový mač, kde rozhodli na začiatku a šetrili sily na derby *75*
Atleti ešte jeden gól *11*
@Carlitos To mu nepomôže, Sevilla na Pizujanu chystá pre neho manitu *2*
Mohla by Huesca aspoň dát nějaký gól, ať přilepší rypákovi v boji o Zamoru*5*
@BRIAN19 Normální by bylo, aby ho o víkendu už nepostavil*2* Ty chyby proti Barceloně beru, to se může stát, ale co předvedl dneska, to už byla čistě jeho demence, ne chyba.
Předchozí 1 2 3 20 Následující

Top plkálisti dnes

1. Carlitos 1
2. Fliskies72 1
3. ace 1
4. BarcaGang 1
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace