LM: Villarreal doma remízoval s Juventusom a živí šancu na postup

Villarreal hostil v prvom zápase osemfinále Ligy majstrov na svojom ihrisku taliansky Juventus Turín, vďaka remíze 1:1 si účastník La Ligy udržal šancu na postup do štvrťfinále.

Zápas sa pre "Žltú ponorku" nezačal najlepšie a už po pár sekundách prehrával vďaka gólu Vlahoviča 0:1. Domáci sa snažili o okamžitú odpoveď, no obrana "Starej dámy" pracovala pozorne.

Na začiatku druhého polčasu to mohlo byť už 0:2, ale strela Moratu netrafila bránu gólmana Rulliho. Villarreal sa snažil kombinačnou hrou dostávať do šancí a akcie ťahal najmä cez zimnú posilu Lo Celsa. V 61. minúte to skúšal Dani Parejo najprv strelou z veľkej vzdialenosti bránu netrafil, no o päť minút neskôr po pase od Capoueho strelou z prvej vyrovnal.

Záver duelu priniesol pár vyhrotených momentov a hra sa kúskovala. Päť minút pred koncom mohol rozhodnúť Vlahovič, ale domáci gólman jeho strelu vychytal. Pred odvetou, ktorá je na programe 16. marca v Turíne tak je všetko otvorené.

VILLARREAL CF - JUVENTUS TURÍN 1:1 (0:1)

Góly: 66. Parejo - 1. Vlahovič

Rozhodoval: Siebert (Nem.), ŽK: Rulli - Rabiot

Zostavy a striedania:

Villarreal: Rulli - Foyth, Albiol, P. Torres, Alfonso Pedraza (79. Estupinan) - Chukwueze (90. Pino), Capoue, Parejo, Moreno (79. Trigueros) - Lo Celso, Danjuma (90. Dia)

Juventus: Szczesny - De Sciglio (87. Pellegrini), Danilo, de Ligt, Alex Sandro (46. Bonucci) - Cuadrado, Locatelli (71. Arthur), Rabiot, McKennie (81. Zakaria) - Vlahovič, Morata