STABLE 3.24.0
Úvod / Maskota má už 12 klubů La Ligy. Který je nejlepší?

Maskota má už 12 klubů La Ligy. Který je nejlepší?

Super Okurka (© marca.es)

Na rozdíl od USA nebo Anglie nebyli ve Španělsku maskoti nikdy natolik populární. To se však mění a stále více klubů se k této módě přidává.

Naposledy Real Sociedad, který dnes představil jako dvanáctý klub La Ligy svého maskota. Sevilla už zahájila výběrové řízení a brzy se stane třináctým celkem.

Maskoti dokáží zabavit zejména děti, často ale rozveselí i dospělé a mohou se stát dalším klubovým symbolem. Který účastník letošní La Ligy má toho nejlepšího? Hlasovat můžete v anketě v pravém menu.

Palmerín (Betis)

Palma je s Betisem spojena od roku 2007, kdy byla fanoušky zvolena maskotem na počest třídy Avenida de la Palmera, na níž se nachází stadion Benita Villamarína.

Súper Pepino (Leganés)

Jediný rok stačil Super Okurce, aby se stala jedním z favoritů hlasování. Symbolizuje zeleninu, která byla hvězdným produktem města ve 20. století. Fanoušci Súper Pepina ihned přijali a stal se jejich superhrdinou.

Indi (Atlético)

Jeden z nejslavnějších maskotů ve španělském fotbale. V roce 2017 prošel úpravou, v základu ale zůstal stejný. Jde o mývala přestrojeného za indiána, neboť Indios je jedna z přezdívek klubu.

Rat Penat (Valencia)

Jeho jméno znamená Netopýr, díky legendě s králem Jaimem I. jde o symbol města už od 13. století. Netopýr nechybí ani ve znaku Valencie CF.

Dimonió (Mallorca)

Rudé ďábly nenajdeme jen v Manchesteru, jeden Ďáblík totiž reprezentuje i Mallorcu, nováčka letošní sezóny.

Pepe Zorrillo (Valladolid)

Mezi lety 1998 a 2009 plnil roli maskota Valladolidu Pucelo (Hradní věž). Poté jej nahradil Pepe Zorrillo, lišák se štítem se znakem klubu, jenž je pojmenován po básníkovi a dramatikovi José Zorrillovi.

Perico a Perica (Espanyol)

Andulka je symbolem klubu už dlouho, v roce 2017 ale prošla úpravou a byla doplněny do páru.

Rojillo a Rojilla (Osasuna)

Rojillo byl maskotem Osasuny až do roku 2002, ale poté zmizel. O 14 let později ho klub znovu povolal do akce, a to rovnou i s partnerkou.

Txurdin (Real Sociedad)

Nejnovější přírůstek patří Realu Sociedad a má podobu míče s korunou. Jeho jméno navazuje na přezdívku klubu Txuri-urdin (Modrobílí).

Zorro Babazorro (Alavés)

Babazorros se přezdívá lidem z oblasti Álava. Liška (Zorro) nemá s tímto označením nic společného, fanouškům se však líbilo, že se obojí rýmuje, a tak v roce 1997 vznikl Zorro Babazorro.

Blau y Grana (Levante)

Také Levante má rovnou páreček maskotů, a to žáby, které nejsou jméno po klubových barvách - Blau (modrá) a Grana (karmínová). Představeny byly v roce 2016.

Groguet (Villarreal)

Je to paradox, maskot Žluté ponorky se jmenuje Groguet (žlutý ve valencijštině), přitom je modrý. I tak fanoušky baví už od roku 2001.

Kdo je na webu

Jenom neregistrování uživatelé a roboti, které nezobrazujeme :-)

Plkátko

Pro psaní příspěvků musíte být přihlášen(a)

Předchozí 1 2 3 12 Následující

@Tarja stejně tě zajímá jen co dělá acík, klidně se zeptej napřímo, potěšíš ho *7*

aha, to už začínáš zacházet do detailů, kterým nerozumim *4* ale díky za rady každopádně a měj se

no nic, jsem unavenej, jdu spát, zatím

pak už hraje difrakce moc velkou roli (difrakce je rozptyl světelnejch paprsků priniajících moc malým otvorem, když objektiv příliš zacloníš, vlastně tím světelný paprsky rozostříš a podle velikosti světlocitlivejch buněk na snímači to buď hraje nebo nehraje roli - pokud jsou ty buňky malý, stačí malý rozsotření a zaznamenaj ho

myslím jako potom při skutečným focení... záleží na optický soustavě a snímači, respektive velikosti jeho buněk, ale obecně se dá dneska už skoro říct, že při aps-c je maximum rozumně využitelnýho clonění obvykle f11, při micro4/3 f8 a u full framu f16 (ale třeba u aktuálního sony a7r4 prej tak f5.6)

stejně nemá smysl clonit víc

@Txapeldun to ne, potřebuješ jednolitý, jednobarevný pozadí - stěnu, oblohu... mělo by bejt světlý, ale tmavý můžeš přeexponovat a na fotce bude světlý, jen potřebuješ zároveň nějakej rozumnej čas závěrky

a nějak vyřešíš ostření a expozici - buď si nastavíš expozici do plusu a manuální ostření nebo si nastavíš expozici tak, aby byl obrázek světlej, a ostříš automaticky, ale to už ti to dělám složitý... a clonu dej tak 11

@tunak jakože dám co největší clonu a ostřím nekonečno na nějakej světlej bod?

teď se red bull ukáže, jestlipak ho levně prodá do rasenballsportu?

Předchozí 1 2 3 12 Následující
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace