Messi se v El Clásicu opět trefil a přepisoval historii

Lionel Messi slaví včerejší branku (© marca.es)

Lionel Messi patřil mezi hlavní postavy Barcelony při vítězství nad Realem Madrid. Na triumfu 3-0 se Argentinec podílel brankou a asistencí, což pro něj znamenalo další rekordy a jubilea.

Třicetiletý fotbalista překonal dosud rekordní zápis Gerda Müllera v podobě 525 branek v dresu jediného klubu elitních evropských soutěží. Zatímco německá legenda jich dosáhla v dresu Bayernu Mnichov, Messi nastřílel za Barcelonu již 526 gólů.

Brankou z penalty si Messi pojistil pozici historicky nejlepšího střelce El Clásica s 25 zásahy. Do sítě Realu Madrid se v lize trefil 17krát, což znamená osamostatnění se od šestnáctigólové trojice Gorostiza, Igoa a Zarra. Proměněný pokutový kop navíc Messiho posunul na 50 klubových (a 40 ligových) branek v kalendářním roce 2017.

Přihrávka na gól Aleixe Vidala, při níž se Messi obešel bez kopačky, kterou ztratil v souboji s obráncem, pak byla jeho dvoustou za dobu, co působí v Barceloně.

"Je hezké zakončit rok výhrou v El Clásicu. Posílám objetí a přeji všem šťastné svátky," uvedl Messi po utkání na sociálních sítích.

Zajímáte se o dění v klubu FC Barcelona podrobněji? Navštivte náš spřátelený portál FCBarcelona.cz.

Komentáře (12x)

Vložit komentář

Názor s nejvíce souhlasnými hlasy

ChandlerBing 05.12.17 23:04
#5

tak základní skupiny jsou od toho, aby se na jaro ,,oddělilo zrno od plev" *80*

Názor s nejvíce nesouhlasnými hlasy

aimar21 06.12.17 13:57
#9

jestli nahodou to nebyla nejsilnejsi skupina vubec v historii... *2* 3. tym anglicky, 4. tym italsky a 3. tym spanelsky ligy + mancaft z azerbajzdanu, klobouk dolu *6*

Všechny názory

ace 05.12.17 22:13
#1

Tak se vyhraje EL no. LM nechame pro letosek Chelsea a spokojeni budou vsichni.

ace 05.12.17 22:54
#4

Moc tady nemave, az nekdy bude mit Sevilla normalni skupinu a ne skupinu vemen, tak budes mavat jak dive *2*

Carlitos 06.12.17 01:27
#6

Že by zrovna Pool a Spartak byli nějaký nazdárci, to taky asi úplně ne*2*

Sebyk 06.12.17 13:39
#8

ale jdi ty tunto - anglickej mistr a italskej vicemistr? nejsilnejsi skupina LM za posledni leta. i kdyz atletico si to klasicky projebalo v dvojzapase s karabachem...

aimar21 06.12.17 13:57
#9

jestli nahodou to nebyla nejsilnejsi skupina vubec v historii... *2* 3. tym anglicky, 4. tym italsky a 3. tym spanelsky ligy + mancaft z azerbajzdanu, klobouk dolu *6*

Carlitos 06.12.17 16:01
#10

Pool je anglický mistr a Spartak italský vicemistr, jo?*2*

Carlitos 06.12.17 16:42
#11

To byla jenom narážka na to, že jsem psal o skupině Sevilly, že taky nebyla úplně lehká, svět se netočí jenom kolem skupiny Atlética, kterou jsem nikde neshazoval, tak nevim, v čem byl problém*2* Ale pokud jde o ní, tak je to spíš skupina současnýho 4. týmu Serie A a 3. Premier League. Chápu, že to nezní tak dramaticky, ale asi je přece jenom lepší vycházet ze současných faktů než z loňských.A že by zrovna AS (nebo Karabach) bylo nějakým celoevropským postrachem, to se říct nedá, takže nejtěžší skupina za poslední roky to nebyla určitě. Prostě to byla normální těžká skupina, jak už to tak bývá, a Atlético mělo trochu smůly na los, ale nic extra.

Pablito 06.12.17 16:45
#12

Vetrny mlyn nezastavis, kdyz vitr porad fouka *25*

Ribery22 05.12.17 22:38
#3

Hazard si je slusne daval..

ChandlerBing 05.12.17 23:04
#5

tak základní skupiny jsou od toho, aby se na jaro ,,oddělilo zrno od plev" *80*

Přihlašte se či zaregistrujte pokud chcete přidat komentář

Zápasy

Odehrané Nadcházející

Žádné zápasy nebyly zatím odehrány

Plkátko

Pro psaní příspěvků musíte být přihlášen(a)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
TOPlist