STABLE 3.24.0
Úvod / Messi: V Barceloně ani reprezentaci nerozhoduji

Messi: V Barceloně ani reprezentaci nerozhoduji

Lionel Messi s manželkou (© sport.es)

Lionel Messi poskytl katalánskému listu Sport obsáhlý rozhovor, ve kterém mimo jiné zareagoval na spekulace, že má v Barceloně a argentinské reprezentaci rozhodující slovo.

Média často spekulují, že Messi mluví do angažování posil i trenérů, po neúspěšné snaze Barcelony získat zpět Neymara z PSG hvězdný útočník ujistil, že tomu tak není.

"Nevím, jestli Barcelona udělala vše pro to, aby Neymara přivedla, jestli ho klub opravdu chtěl. Vím, že Neymar měl o přestup velký zájem. Ale chápu, že jednat s PSG je velmi obtížné," uvedl Messi. "Ukázalo se, že v Barceloně nerozhoduji. Není to poprvé, co se něco takového psalo, už jsem si na to zvykl. To samé se říkalo i o argentinské reprezentaci, že vybírám hráče a trenéry nebo že to dělá můj táta. Neřeším to. Jsem jen jedním z hráčů. Vím, jak to ve skutečnosti je, jaká je má funkce. Jediné, co chci, je vyhrávat. Znovu vyhrát Ligu mistrů, toho chci dosáhnout. Pomoci týmu tak, jak umím - hraním fotbalu."

Dvaatřicetiletý Messi se z Barcelony nechystá, přestože vyšlo najevo, že má možnost po každé sezóně jednostranně ukončit smlouvu: "Tady jsem doma a nechci odejít. Chci klubu pomoci k dalším úspěchům. Ta klauzule nebo peníze pro mě nic neznamenají. Důležité jsou jiné věci."

Hvězdné číslo deset promluvilo také o důležitosti rodiny - manželky Antonelly a synů: "Antonella pro mě znamená vše, je skvělá. Vždy mě podrží, zejména v těžkých chvílích. Je to člověk, který snad nemá špatné dny. Vždy je dobře naladěná. Kluci zápasy hodně prožívají, hlavně Thiago. Už začínají chápat, co je to prohra a co znamená pro mě a tým. Jsou soutěživí, neradi prohrávají."

Zajímáte se o dění v klubu FC Barcelona podrobněji? Navštivte náš spřátelený portál FCBarcelona.cz.

Kdo je na webu

Jenom neregistrování uživatelé a roboti, které nezobrazujeme :-)

Plkátko

Pro psaní příspěvků musíte být přihlášen(a)

Předchozí 1 2 3 12 Následující

@Tarja stejně tě zajímá jen co dělá acík, klidně se zeptej napřímo, potěšíš ho *7*

aha, to už začínáš zacházet do detailů, kterým nerozumim *4* ale díky za rady každopádně a měj se

no nic, jsem unavenej, jdu spát, zatím

pak už hraje difrakce moc velkou roli (difrakce je rozptyl světelnejch paprsků priniajících moc malým otvorem, když objektiv příliš zacloníš, vlastně tím světelný paprsky rozostříš a podle velikosti světlocitlivejch buněk na snímači to buď hraje nebo nehraje roli - pokud jsou ty buňky malý, stačí malý rozsotření a zaznamenaj ho

myslím jako potom při skutečným focení... záleží na optický soustavě a snímači, respektive velikosti jeho buněk, ale obecně se dá dneska už skoro říct, že při aps-c je maximum rozumně využitelnýho clonění obvykle f11, při micro4/3 f8 a u full framu f16 (ale třeba u aktuálního sony a7r4 prej tak f5.6)

stejně nemá smysl clonit víc

@Txapeldun to ne, potřebuješ jednolitý, jednobarevný pozadí - stěnu, oblohu... mělo by bejt světlý, ale tmavý můžeš přeexponovat a na fotce bude světlý, jen potřebuješ zároveň nějakej rozumnej čas závěrky

a nějak vyřešíš ostření a expozici - buď si nastavíš expozici do plusu a manuální ostření nebo si nastavíš expozici tak, aby byl obrázek světlej, a ostříš automaticky, ale to už ti to dělám složitý... a clonu dej tak 11

@tunak jakože dám co největší clonu a ostřím nekonečno na nějakej světlej bod?

teď se red bull ukáže, jestlipak ho levně prodá do rasenballsportu?

Předchozí 1 2 3 12 Následující
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace