STABLE 3.22.0
Úvod / Messidependencia. Jak moc je Barcelona výsledkově závislá na Messim?

Messidependencia. Jak moc je Barcelona výsledkově závislá na Messim?

Lionel Messi (© as.com)

Slovo Messidependencia je po další bodové ztrátě Barcelony hodně skloňované. Ale jak moc je skutečně katalánský klub výsledkově závislý na tom, jestli je na hřišti Lionel Messi?

S Argentincem v sestavě má Barcelona ve 646 zápasech bilanci 457 výher (70,7 %), 116 remíz (18 %) a 73 proher (11,3 %), zatímco ve 152 střetnutích bez něj je úspěšnost Blaugranas mírně horší - 99 výher (65,1 %), 25 remíz (16,4 %) a 28 porážek (18,5 %). Je však potřeba brát v úvahu, že mnoho utkání, do nichž Messi nezasáhl, bylo proti výrazně slabším soupeřům, například v Copě.

Ještě zajímavější je pohled na období pod vedením Ernesta Valverdeho. Trenér, který působí v Barceloně od začátku minulé sezóny, opomenul Messiho jméno celkem v 11 zápasech. Jen pět z nich skončilo vítězstvím, dalších pět remízou a jeden prohrou, čili úspěšnost výher je rázem pod 50 procenty, což už je výrazný rozdíl.

"Nemůžeme záviset na jednom hráči. Máme natolik kvalitní tým, že musí být silný v jakémkoliv složení, jako tomu bylo v Barceloně vždy. Je škoda, že jsme ztratili body, ale sezóna je ještě dlouhá," nechal se po domácí remíze s Athleticem slyšet samotný Messi.

Čísla však dokazují, že současná Barcelona zkrátka na Messim závislá je, a to poměrně výrazně. Nejen pokud jde o sbírání bodů, rovněž herní projev stojí a padá na tom, jestli se může opřít o umění 31leté opory.

Zajímáte se o dění v klubu FC Barcelona podrobněji? Navštivte náš spřátelený portál FCBarcelona.cz.

Kdo je na webu

Stránky si prohlíží celkem 1 uživatel

Plkátko

Pro psaní příspěvků musíte být přihlášen(a)

Předchozí 1 2 3 19 Následující
@La Coruňa Havlíčkuv Brod je na Vysočině. Vysočina je nejmalebnější kraj v čela s Jihlavou. Čili vše naprosto v pořádku. *11*
   avatar uživatele Makak 5 dnes 15:39
@tunak I během podzimu na masaryky uslyším *2*
@Txapeldun *haluz proti Philce
je evidentni, ze k nabrani formy byl potreba zapas proti Philce *2*
Golden Knights se konecne rozjizdej *66* Jinak Canucks taky solidni zacatek, kanadsky tymy hodne proti predpokladum *25*
@tunak sportovní *47*
   avatar uživatele tunak 7 dnes 14:40
přitom hnůj budu muset ještě během podzimu vyřešit *59*
   avatar uživatele tunak 7 dnes 14:40
@Makak to je pravda, z toho nějak sešlo *13*
   avatar uživatele Makak 5 dnes 14:27
@Carlitos Ten tak, když se mi ani neozval kvůli hnoji *3*
Předchozí 1 2 3 19 Následující

Top plkálisti dnes

1. Carlitos 9
2. tunak 7
3. Makak 5
4. Txapeldun 2
5. La Coruňa 2
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace