STABLE 3.22.0
Úvod / Messidependencia. Jak moc je Barcelona výsledkově závislá na Messim?

Messidependencia. Jak moc je Barcelona výsledkově závislá na Messim?

Lionel Messi (© as.com)

Slovo Messidependencia je po další bodové ztrátě Barcelony hodně skloňované. Ale jak moc je skutečně katalánský klub výsledkově závislý na tom, jestli je na hřišti Lionel Messi?

S Argentincem v sestavě má Barcelona ve 646 zápasech bilanci 457 výher (70,7 %), 116 remíz (18 %) a 73 proher (11,3 %), zatímco ve 152 střetnutích bez něj je úspěšnost Blaugranas mírně horší - 99 výher (65,1 %), 25 remíz (16,4 %) a 28 porážek (18,5 %). Je však potřeba brát v úvahu, že mnoho utkání, do nichž Messi nezasáhl, bylo proti výrazně slabším soupeřům, například v Copě.

Ještě zajímavější je pohled na období pod vedením Ernesta Valverdeho. Trenér, který působí v Barceloně od začátku minulé sezóny, opomenul Messiho jméno celkem v 11 zápasech. Jen pět z nich skončilo vítězstvím, dalších pět remízou a jeden prohrou, čili úspěšnost výher je rázem pod 50 procenty, což už je výrazný rozdíl.

"Nemůžeme záviset na jednom hráči. Máme natolik kvalitní tým, že musí být silný v jakémkoliv složení, jako tomu bylo v Barceloně vždy. Je škoda, že jsme ztratili body, ale sezóna je ještě dlouhá," nechal se po domácí remíze s Athleticem slyšet samotný Messi.

Čísla však dokazují, že současná Barcelona zkrátka na Messim závislá je, a to poměrně výrazně. Nejen pokud jde o sbírání bodů, rovněž herní projev stojí a padá na tom, jestli se může opřít o umění 31leté opory.

Zajímáte se o dění v klubu FC Barcelona podrobněji? Navštivte náš spřátelený portál FCBarcelona.cz.

Kdo je na webu

Stránky si prohlíží celkem 1 uživatel

Plkátko

Pro psaní příspěvků musíte být přihlášen(a)

Předchozí 1 2 3 13 Následující
   avatar uživatele tunak 8 dnes 18:51
@ace kdo to je?
   avatar uživatele tunak 8 dnes 18:50
@aimar21 nejsem si jistej, protože budou brát EL vážně
@Txapeldun *4* Tak Dinamo je asi tak stejně atraktivní jako dovolená v Chorvatsku. Moc se ti tam zase nechce, ale lepší než zůstat doma.
= hrat s Plzni je jako mit sex s hnusnou zenskou, od ktery chytnes AIDS
Předchozí 1 2 3 13 Následující

Top plkálisti dnes

1. aimar21 19
2. tunak 8
3. Josef72 6
4. Jordi Alba 6
5. ace 5
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace