Mladí Španělé přišli o gól, stav 1-0 se mění na 0-0

Nad Rumunskem se přehnala bouře (© marca.es)

Ke kuriózní situaci došlo na evropském šampionátu hráčů do 19 let. Španělsko vedlo nad Belgií 1-0, utkání však bylo přerušeno a zítra se odehraje celé znovu od stavu 0-0.

O všem rozhodla UEFA s odvoláním na bod 10.4 pravidel. Mladí Španělé tak přijdou o gól Álvara Moraty, který je poslal do vedení dříve, než anglický rozhodčí Stuart Attwell v 15. minutě zápas ukončil kvůli bouři, která se přes Rumunsko, které turnaj hostí, přehnala.

Španělsko si po 40 minutách čekání v šatně přálo pokračování utkání, belgická výprava ale byla proti, neboť stále intenzivně pršelo. Od čtvrteční 18. hodiny se tak odehraje celých 90 minut znovu, a to od stavu 0-0.

K podobné situaci už došlo na mistrovství světa hráčů do 17 let, kdy byl kvůli špatnému počasí anulován zápas mezi Austrálií a Dánskem, když Evropané vedli 1-0.