Nikdy neprestávate veriť, povedal po postupe rekordér Ancelotti

uefa.com

Futbalisti Realu Madrid boli aj v semifinálovej odvete s Manchestrom City veľmi blízko vypadnutiu, avšak opäť dokázali predviesť strhujúci obrat a nakoniec postúpili do finále Ligy majstrov. Biely balet čelil vyradeniu v osemfinále proti PSG a na mále mal aj v štvťfinálovej odvete s Chelsea. Pre trénera Realu Carla Ancelottiho pôjde už o piaty finálový duel v kariére.

Taliansky stratég si vypadnutie svojho tímu nepripúšťal a to napriek faktu, že Real prehrával ešte na začiatku 90. minúty 0:1 a jeho zverenci museli streliť dva góly, aby zápas poslali do predĺženia. To sa im nakoniec zásluhou striedajúceho Rodryga podarilo a v ňom zápas rozhodol premenením pokutovým kopom kapitán Benzema.

"Nepremýšľal som, že by sme mohli byť vyradení, na to ani nebol čas. Tento klub vám nikdy nedovolí zvesiť ramená, keď sa zdá, že už je koniec. Nikdy neprestávate veriť. V tom je veľkosť Realu Madrid," povedal Ancelotti v rozhovore pre televízne stanicu Movistar Plus.

Carlo Ancelotti právom patrí medzi najúspešnejších trénerov histórie tohto športu. Vďaka víkendovej výhre nad Espanyolom, po ktorej sa Biely balet radoval z 35 majstrovského titulu, si Talian pripísal ďalší rekord, keď sa stal prvým trénerom s majstrovským titulom v každej z piatich elitných európskych líg. Navyše sa mu podarilo piaty krát postúpiť do finále milionárskej súťaže, čo sa pred ním nikomu nepodarilo. V ňom čaká španielskeho majstra Liverpool, proti ktorému sa vo finále Ancelotti už dvakrát stretol a to ako kouč AC Miláno. Pamätný je najmä zápas z Istanbulu, ktorý Milánčania prehrali napriek tomu, že o polčase vyhrávali 3:0. O dva roky neskôr sa však z víťazstva radovalo AC.

"Dva roky som trénoval Everton, takže to pre mňa stále bude ako derby. Už teraz sme vyradili troch kandidátov na víťazstvo, čo je veľký úspech. Na finále sa veľmi teším, bude to skvelý zápas," dodal taliansky lodivod.

Real Madrid a Liverpool sa vo finále stretli aj v roku 2018, ktoré sa hralo v Kyjeva. Španielsky klub nakoniec zvíťazil po góle Benzemu a dvoch presných zásahoch Bale-a 3:1 a získal tak svoju trinástu ušatú trofej v histórii.

Další aktuální novinky o Realu Madrid a exkluzivní články najdete na BilyBalet.cz