Preview: Al-Sadd - Barcelona

Barcelonu čeká v Japonsku dvojzápas mistrovství světa klubů, v nichž bude španělský mistr bojovat o další trofej do vitríny.
Krátký turnaj nabízí pro Katalánce pouze jednu možnost úspěchu - celkové vítězství, které by oficiálně potvrdilo to, co každý ví, a sice že Barcelona je v současné době nejlepším týmem světa. Jakýkoliv jiný výsledek bude označen za propadák.
V semifinále čeká na Pep Team katarský Al-Sadd, jehož trenér Jorge Fossati si je dobře vědom, kdo je v zápase favoritem. "Mám plán, že nasadím 15 nebo 16 hráčů. Pokud nám to FIFA povolí, pak máme šanci," uvedl dobře naladěný Uruguayec.
"Jedna firma má jako motto 'Nic není nemožné' a já tomu dnes chci věřit více než kdy jindy, přestože se střetneme s nekorunovaným nejlepším týmem světa," dodal Fossati.
Pep Guardiola na tiskové konferenci zdůraznil, že klubovému mistrovství světa přikládá velký význam. To se odrazí i ve složení základní jedenáctky, ta by měla být nejsilnější možná, tedy včetně Carlese Puyola, Xaviho, Iniesty či Messiho.
Z tábora hostů je potřeba vypíchnout zejména trolístek Niang, Belhadj a Kader Keita. Právě na jejich umění a zkušenosti by měla stát šance katarského celku na překvapení.
Zápas začíná v 11:30 středoevropského času na International Stadium Yokohama, rozhodčím bude Joel Aguilar ze Salvadoru. Vítěz se ve finále střetne s brazilským Santosem, který podle očekávání zvládl semifinálový duel s japonskou Kashiwou.
Pravděpodobné sestavy:
Al-Sadd: Saqr; Abdulmajed, Lee Jung Soo, Koni, Mohammed; Belhadj, Abdulmajid, Albloushi, Belhadj Khalfan, Keita a Niang.
Barcelona: Víctor Valdés; Dani Alves, Puyol, Piqué, Abidal; Busquets, Xavi, Iniesta; Villa, Pedro a Messi.
Přečtěte si také
Komentáře (3x)
Vložit komentářVšechny názory
Dudek sice podle mě nebyl až tak kvalitní gólman, nicméně jsem mu v posledních cca třech letech docela přišel na chuť
Mimochodem, pěkný článek.
Dneska velmi pekny vykon oboch brankarov.Adan za gol nemohol,velmi pekna strela,naviac dobre skryta
Coentrao zahral fantasticky,ale nesudme podla jedneho zapasu a este k tomu pripravneho.Cristiano krasny gol a dvojka odchovancov v zaklade v utoku tiez potesila(Mimochodom Joselu to proti Becksovi vyriesil najlepsie ako mohol
)
Nejčtenější
Tabulky
# | Tým | Z | B | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | ![]() | FC Barcelona | 38 | 88 | ||||
2. | ![]() | Real Madrid | 38 | 78 | ||||
3. | ![]() | Atlético Madrid | 38 | 77 | ||||
4. | ![]() | Real Sociedad | 38 | 71 | ||||
5. | ![]() | Villarreal | 38 | 64 | ||||
6. | ![]() | Real Betis | 38 | 60 | ||||
… | ||||||||
19. | ![]() | Espanyol | 38 | 37 | ||||
20. | ![]() | Elche | 38 | 25 |
Primera División - statistika hráčů
1. | ![]() |
K. Benzema | 27 |
2. | ![]() |
I. Aspas Juncal | 17 |
![]() |
J. Jiménez López | 17 | |
![]() |
V. Júnior | 17 | |
5. | ![]() |
E. Ünal | 16 |
Plkátko
Pro psaní příspěvků musíte být přihlášen(a)
Škoda, že nezůstal Dudek ještě rok dva, za Casillase byl ideální, mladíci by se zatím mohli zlepšovat v béčku nebo někde na hostování, takhle budou mít víceméně zabitou kariéru, pokud zůstanou...