STABLE 3.25.0
Úvod / Real Madrid rekordně utrácel, kádr však příliš neobměnil

Real Madrid rekordně utrácel, kádr však příliš neobměnil

João Félix (© marca.es)

Prime Time Sport zveřejnil souhrn letního přestupového období. Analýza Football Transfer Review 2020 nabízí řadu zajímavých dat.

Králem přestupového období se opět stala Premier League, anglické kluby utratily více než 1,5 miliardy eur. Největší skok však zaznamenala La Liga, jejíž utráty vyskočily o 49 procent - z 884 milionů eur na 1,32 miliardy eur. 

Nejaktivnější byl Real Madrid, z jeho kasy odešlo 305 milionů eur. Následují Barcelona (255) a dvojice Atlético (243) a Sevilla (158), v obou případech je to stejně jako u Realu Madrid klubový rekord. Atlético navíc stanovilo nové maximum, pokud jde o výtěžek z prodeje hráčů - 311 milionů je zdaleka nejvyšší cifra napříč celou Evropou. I díky přispění Los Colchoneros padla v rámci La Ligy poprvé hranice jedné miliardy eur, pokud jde o nákupy (1,32 miliardy eur) i prodeje (1,03).

Zájem poutá údaj spojený s Realem Madrid. Královský klub sice ve snaze o obměnu kádru vynaložil 305 milionů eur, šlo ale pouze o částečnou rekonstrukci, nikoliv kompletní. Tým Bílého baletu je totiž v celé La Lize služebně nejstarší, hráči v něm jsou průměrně už 4,2 roku.

Zaměříme-li se na utracené finance v posledních pěti letech, patří Realu Madrid překvapivě až devátý post (624 milionů eur). Mezi první trojicí nejsou velké rozestupy - první je Manchester City (984), druhý Juventus (953) a třetí Barcelona (934). Před Realem Madrid je i jeho městský rival Atlético (728).

Během přestupového léta 2019 padla v Evropě třikrát hranice 100 milionů eur, pokaždé díky La Lize. Tři nejdražší přesuny mají jména Joãa Félixe (z Benficy do Atlética za 127 milionů eur), Antoina Griezmanna (z Atlético do Barcelona za 120 milionů eur) a Edena Hazarda (z Chelsea do Realu Madrid za 100 milionů eur).

Kdo je na webu

Stránky si prohlíží celkem 2 uživatelé

Plkátko

Pro psaní příspěvků musíte být přihlášen(a)

Předchozí 1 2 3 21 Následující

Jde videt ze jsi boskovicak a ne brnak *4*

@ace Kde neni argument tak prichazi oprava nespisovne cestiny *4* to mi dnes bohate staci

   avatar uživatele ace 4 dnes 21:29

Historické fakty *5* sem myslel že je to překlep a on fakt mluví jak jantar, že ta čeština rad si nezanikla co *5*

Eibar bije

   avatar uživatele tunak 31 dnes 21:16

@BarcaGang no ony kořeny nacismu opravdu směřují do Českejch zemí, k naší politice nacionálního socialismu

Nic jdeme kouknout na toho Jokera, když jsme to v kině nestihli. *2* *1*

Zrovna na tohle člověk nemusí byt historik, je třeba by se ace ace trošku dovzdělal, abych pochopil svojí mírnou náklonost k této ideologii *6*

Eibarazo

Život je jeden velký paradox no, nejvtipnější je že u nácků je důležitý jejich krásný jazyk český, přičemž cíl nácků byl zánik českého jazyka a totální poněmčení *5*

@tunak tak v lepším případě by byli poněmčeni se souhlasem zaniku českého jazyka a ti ostatní pokud šli na převychovu a pokud by to neklaplo tak zastřeleni, možná jako otroci nekde v koncetráku. A zrovna ta cháska, která obráží naci sešlosti, ta by bylo zastřelene zfleku, páč ti by nebyli ani schopni zvládnout ten jazyk *4*

Předchozí 1 2 3 21 Následující

Top plkálisti dnes

1. tunak 31
2. BarcaGang 26
3. Fliskies72 25
4. Txapeldun 16
5. Carlitos 12
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace