Real Sociedad dostal lekci od Manchesteru United, Villarreal a Granada nakročily k postupu

Evropská liga (© marca.es)

Dvě výhry, jedna vysoká prohra. To je bilance španělských týmů po prvních zápasech šestnáctifinále Evropské ligy.

Nejhlře dopadl Real Sociedad, který schytal od Manchseteru United debakl 0-4. Odveta na půdě soupeře tak bude už jen formalitou. Erreala zkolabovala v poslední půlhodině, kdy na svou branku z úvodní půle navázal Bruno Fernandes a po něm se prosadili ještě Rashford a James.

Výrazně lepe dopadla Granada, která porazila Neapol 2-0, byť Italové drželi balón častěji. Rozhodly góly Yangela Herrery a Kenedyho z rozmezí dvou minut v prvním poločase.

Na hřišti soupeře - rakouského Salzburgu - začínal jen Villarreal, a to nadmíru úspěšně. Góly Paca Alcácera z prvního a Nina z druhého poločasu určily konečný stav na 2-0 pro Žlutou ponorku, která tak je jednou nohou v osmifinále.