Řeč čísel po 23. kole Primera División

Pablo Hernández (© as.com)

Shrnutí všeho zajímavého z uplynulého kola Primery za pomoci čísel a statistik.

• Igor Gabilondo odehrál svůj 250. zápas v Primeře. Nastřílel 31 branek (8 z nich hlavou, 3 z přímých kopů) a nasbíral 22 asistencí.

• Gorka Iraizoz inkasoval po 298 minutách. Osobní rekord brankáře Athleticu má hodnotu 334 minut.

• Miguel Ángel Lotina dosáhl na 50. vítězství na lavičce Deporu. Potřeboval k tomu 137 utkání (32 remíz a 55 porážek).

• Patxi Puñal nasbíral nejvíce porážek v barvách Osasuny (131 z 323 zápasů). Překonal tak Castañedu (130 porážek v 350 zápasech).

• Espanyol s Pochettinem na lavičce prohrál všech 5 zápasů s Realem Madrid při skóre 0:12.

• Real Madrid podruhé v sezóně vstřelil vítězný gól v době, kdy hrál bez vyloučeného hráče.

• Real Madrid dostal v posledních sedi zápasech na stadionu Espanyolu šest červených karet.

• Iker Casillas se stal třetím vyloučeným gólmanem v letošní sezóně (po Calatayudovi shodou okolností také na půdě Espanyolu a Palopovi na Riazoru). Pro jedničku Realu Madrid jde o třetí červenou kartu v kariéře.

• Iker Casillas odchytal 99 ligových zápasů v řadě. Na stý dosáhne pouze v případě, že mu disciplinární komise zruší trest za červenou kartu proti Espanyolu.

• Real Madrid nikdy nehrál bez vyloučeného hráče už od druhé minuty. Primát v tomto ohledu držel Roberto Carlos, jenž dostal červenou kartu v 9. minutě (3. října 1999).

• Atlético je nejhorším týmem kalendářního roku 2011 (4 body za 7 utkání).

• Rozdělení branek Deportiva v letošní sezóně Primery podle postů - obránci 7, záložníci 4 a útočníci 9.

• Deportivo letos dalo pouze 9 branek ze hry. Dalších 5 z penalt, 4 z přímých kopů a 2 po rozích.

• Daniel Aranzubia odchytal za Deportivo 100. soutěžní zápas (90 v lize, 10 v Evropě).

• Santi Cazorla dosáhl na hranici 200 zápasů v Primeře (34 za Recreativo, 166 za Villarreal) s bilancí 30 branek a 31 asistencí.

• Osasuna čeká už 20 zápasů na venkovní vítězství (2 remízy, 18 proher).

• Hércules přeskočil výhrou nad Zaragozou Elche v historickém pořadí Primery (528 bodů verus 525 bodů).

• Levante poprvé vyhrálo tři zápasy v Primeře za sebou.

• David Trézéguet dal za Hércules 10. branku, všechny na domácím stadionu.

• Farinósova překrásná rána přerušila gólový půst Hérculesu o délce 485 minut (klubový negativní rekord).

• Real Madrid, Real Sociedad, Valencia a Athletic daly v každém letošním domácím zápase jako jediní alespoň gól.

• Sevilla inkasovala za 23 kol už 38 branek. Nejhorší zápis Andalusanů od sezóny 1967/1968.

• Sevilla je jediným týmem, který má nižší průměr získaných bodů pod novým trenérem (Álvarez 1,6, Manzano 1,28).

• Sevilla letos trefuje tyč či břevno nejčastěji (13krát) a zároveň je mužstvem, jehož branková konstrukce zvonila nejméně často (pouze jednou).

• Federico Fazio dal v Primeře 5 branek, 3 z nich do sítě Racingu.

• Pedro Munitis má společně s Xavim nejvíce asistencí (74) mezi aktivními hráči Primery.

• Pedro Munitis odehrál svůj 400. zápas v Primeře (53 za Real Madrid, 90 za Deportivo a 257 za Racing). Nastřílel 43 branek.

• David Villa se stal druhým hráčem, jenž v osmi sezónách po sobě vstřelil alespoň 15 branek. Pahíño byl prvním v letech 1945 a 1953.

• Barcelona inkasovala poprvé po 489 minutách.

• Atlético prohrálo 4krát za sebou poprvé od sezóny 1998/1999.

• Valencia letos dala v závěrečných 15 minutách už 10 branek.

• David de Gea je brankářem, jenž letos inkasoval nejvíce branek za hranicí velkého vápna (9).

• Perea od svého příchodu do Atlética v roce 2004 zavinil hrubými chybami 17 inkasovaných branek.

• Diego Forlán neproměnil v Primeře 5 z 19 penalt.

• Pablo Hernández odehrál svůj 100. ligový zápas (28 za Getafe a 72 za Valencii) s bilancí 14 branek a 20 asistencí.