Rekord Víctora Valdése se zastavil na 896 minutách

Ander ukončil neprůstřelnost Víctora Valdése (© sport.es)

Víctor Valdés po dlouhé sérii zápasů bez inkasovaného gólu znovu poznal, jak nepříjemné je vytahovat balón ze sítě.

Postaral se o to ve včerejším utkání mladý záložník Athleticu Ander Herrera, jenž reprezentačního gólmana překonal v 21. minutě utkání na San Mamés, které po výsledku 2-2 skončilo dělbou bodů.

Víctor Valdés byl v soutěžním klání překonán po úctyhodných 896 minutách. Naposledy poslal míč za jeho záda Pablo Hernández z Valencie 21. září.  Současná jednička Barcelony překonala klubový rekord Miguela Reiny ze sezóny 1972/1973, kdy rodák z Córdoby nedostal gól 824 minut.

Devětadvacetiletý Víctor Valdés i přes včerejší dvě obdržené branky zůstává v čele pořadí Trofeo Zamora, ceny udělované brankáři Primery s nejnižším průměrem inkasovaných gólů na zápas, kterou již čtyřikrát v kariéře vyhrál.