Tiger zatína svoje pazúry v druhom polčase...

Tešte sa na druhý polčas! (© goal.com)

Kolumbijský útočník Radamel Falcao si pripísal 78% svojich gólov v Atléticu pod vedením Simeoneho až po polčasovej prestávke.

Súperi Atlética vedia, na čo si v súboji s madridským tímom treba dávať najväčší pozor – udržať Diega, pokryť dobre krídelné priestory... a hlavne nedať ani kúsok voľného miesta Falcaovi, a na to sa treba sústrediť od prvej do poslednej minúty zápasu, pretože č. 9 sa špecializuje na strieľanie gólov v druhých dejstvách stretnutí.

Môže vám to potvrdiť Rayo Vallecano, Real Madrid, Hannover 96 či Getafe. Poslední štyria súperi rojiblancos dostali od Falcaa gól práve v druhom polčase. Ale nie sú jediní. Odkedy sa na trénerskej lavičke Atlética usadil „Cholo“ Simeone, Kolumbijčan zaznamenal v druhej časti hry 14 presných zásahov, zatiaľ čo pred odchodom na polčasovú prestávku vsietil len 4 góly.

Kým trénoval v hlavnom meste Gregorio Manzano, Tiger mal túto štatistiku rozloženú vyrovnanejšie – 7 jeho gólov padlo v 1. polčase a 5 v druhom. Súhrnné čísla teda hovoria: pod vedením Simeoneho dal v 2. polčase 14 z 18 gólov, celkovo počas pôsobenia v Atléticu 19 z 30.

Na európskej pohárovej scéne skóroval Falcao pod Simeonem 5-krát, z toho dva razy v prvom polčase. Prvopolčasový bol jeho prvý gól v stretnutí šestnásťfinále Európskej ligy v Ríme do siete Lazia (1:3) a už v 9. minúte otvoril skóre prvého štvrťfinálového zápasu doma proti Hannoveru (2:1). Svoj druhý gól na rímskom Olympijskom štadióne dal už v druhom polčase; takisto druhý gól svojho mužstva v odvetnom osemfinálovom súboji v Istanbule do siete Besiktasu (0:3). V Nemecku knokautoval Hannover až v 86. minúte. Víťazný gól Atlética na 2:1 poslal do siete po prihrávke Diega a spečatil ním postup do semifinále EL.

V ňom si na Tigra musí dať pozor Valencia. V stretnutiach La Ligy ho tím Unaia Emeryho ustrážil a gól nedostal ani od žiadneho jeho spoluhráča. V 3. kole Valencia doma na Mestalle vyhrala gólom Soldada 1:0. Tento zápas bol premiérou Falcaa vo farbách Atlética. V 22. kole sa na Vicente Calderón medzi Atléticom a Valenciou zrodila bezgólová remíza.

Ako to skončí na európskej scéne? Odpoveď na túto otázku sa začne hľadať vo štvrtok v Madride.