STABLE 3.23.0
Úvod / Trenér nemůže vést dva týmy La Ligy v jedné sezóně. Změní se to?

Trenér nemůže vést dva týmy La Ligy v jedné sezóně. Změní se to?

Marcelino (© marca.es)

Španělský fotbalový svaz (RFEF) zvažuje úpravu části pravidel, která se týká trenérů.

Ač to mnoho fanoušků neví, bod 162 pravidel RFEF říká, že "dojde-li z jakéhokoliv důvodu k ukončení smlouvy mezi klubem a trenérem, nemůže trenér v průběhu sezóny působit v jiném klubu".

Sezónou se myslí období od 1. července do 30. června. Může tak dojít k situaci jako v roce 2016, kdy byl kouč Villarrealu Marcelino García Toral odvolán ještě v průběhu předsezónní přípravy, ale následně se již nemohl upsat Valencii, která o něj měla zájem. Obě strany musely s uzavřením kontraktu počkat do léta 2017.

RFEF nyní zvažuje, že dá trenérům možnost působit během jedné sezóny ve dvou klubech. A proč vlastně omezení platí? Důvodů je několik. Prvním je, aby trenéři "rotovali" a nestalo se, že v La Lize bude působit stále stejných 20 jmen. Dalším jsou peníze. Odvolaný lodivod totiž podle práva pobírá i nadále domluvený plat, a to po dobu minimálně jednoho roku, takže další zdroj obživy nepotřebuje. Třetím vysvětlením pak je teoretická možnost "vynést" sportovní plány předchozího zaměstnavatele a zneužít jejich znalost u nového.

Kdo je na webu

Jenom neregistrování uživatelé a roboti, které nezobrazujeme :-)

Plkátko

Pro psaní příspěvků musíte být přihlášen(a)

Předchozí 1 2 3 9 Následující

Kdo ted nemel indoneskej polivko valecek Soto Ayam je ochuzen o gastro zazitek. *23*

   avatar uživatele ace 8 včera 21:58

Kometa!!!!!!!!!!!!!

Tak podle rozhovoru s tvurci hry bych rekl, ze bloodlines 2 budou mozna lepsi cyberpunkova hra nez cyberpunk... Mohly by to byt dve konkurencni pecky, hm... Coz by znamenalo komercni triumf cyberpunku.

@Txapeldun bratwurst uplne nemyslim *4*

Zatovic valec, vydelal nam 3 litry, aspon k necemu je Kometa dobra

Zacha prvni hvezdou zapasu proti Arizone za asistenci a rozhodujici najezd *86*

Škoda Poprad, že ste boli prvých 10-12 minút ešte v autobuse, ale potom to bol parádny výkon... *86* Zajtra vyrovnáme... *2*

Předchozí 1 2 3 9 Následující
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace