STABLE 3.22.0
Úvod / Už jsem toho viděl tolik, že se nebojím ničeho, říká Thomas Partey

Už jsem toho viděl tolik, že se nebojím ničeho, říká Thomas Partey

Thomas Partey (© marca.es)

Thomas Partey se v letošní sezóně stal důležitým členem prvního týmu Atlética, ghanský záložník promluvil v rozhovoru pro deník Marca o těžkém životě v rodné zemi i krušných začátcích ve Španělsku.

"Když jsem přišel do Španělska, bylo to hodně těžké. Nebyl jsem zvyklý na nízké teploty, byla mi velká zima. Problémem byl i jazyk, v tom mi hodně pomohl agent, který mi zajistil učitelku a po pár měsících jsem začal mluvit. Ani po fotbalové stránce to nebylo snadné. Všichni hráli rychle, musel jsem se přizpůsobit. Nakonec se vše naučíte, mně v tomto směru hodně pomohli trenéři a spoluhráči," uvedl 24letý fotbalista.

Partey se rozpovídal také o životě v Ghaně a dobrodružném přesunu do Španělska: "Vyrostl jsem v místě, kde jsem toho viděl tolik, že už se nebojím ničeho. Rvačky, krádeže, mrtví v ulicích, zloději... Nebylo to snadné, musíte toho hodně protrpět, pokud chcete něco dokázat. O to je to pak cennější. Ne všem to vyjde, mnoho lepších hráčů než já zůstalo v Ghaně. Mně to vyšlo, za což děkuji Bohu, v kterého hodně věřím. Hrál jsem vedle talentovaných hráčů. Někteří jsou teď v Itálii nebo  České republice. Když m agent řekl, že chce, abych to zkusil v Evropě, ani mi neprozradil jméno klubu. Nevěděl jsem, kdy přesně pojedu. Jen jsem trénoval, jedl a spal. Jednoho dne mě odvezli do hlavního města, dali mi pas a řekli, že dnes jedu. Táta nebyl doma, takže nikdo z rodiny netušil, že jsem už odcestoval. Pokud bych to někomu řekl, mohlo by to přinést problémy. Až po pěti nebo šesti měsících se v Ghaně rozneslo, že už tam nejsem."

"Táta to přijal, věřil mým rozhodnutím. Asi po měsíci mi poslal nějaké peníze, abych si mohl koupit kopačky a základní věci. Až později jsem se od agenta dozvěděl, že je získal rozprodáním části majetku. Neřekl mi to, protože věděl, že bych s tím nesouhlasil. Jsem mu za vše moc vděčný."

Kdo je na webu

Jenom neregistrování uživatelé a roboti, které nezobrazujeme :-)

Plkátko

Pro psaní příspěvků musíte být přihlášen(a)

Předchozí 1 2 3 16 Následující
Takhle to úplně eliminuje ten potenciál, že by se pískalo vyrovnaněji.
@Carlitos Tak byl poslední hráč, ne? Ale to je celkem jedno. Přišlo by mi daleko lepší, kdyby ti videorozhodčí na ne tak závažný momenty alespoň upozorňovali a při těch významnejch zasáhli automaticky.
@Carlitos Skokú Messiho? Si to pozri ešte raz. Veď mu tam dal bodyček úplne bez snahy hrať loptu. Takých penált bolo písknutých mraky.
V tipovacke mam jedinu smolu, proste netrafim presny vysledok *1* *12* *50*
@Makak Tak asi se nemůže kontrolovat každý faul, to by se pak nehrálo. To MAtSe na Pirtua faul byl, ale nemyslim, že na žlutou, normálka. Toho Busquetse si překontrolovat ale na rozdíl od těch dvou skoků Messiho měl, protože to bylo kousek před vápnem, takže už jenom kvůli možný penaltě, navíc to byl jasný faul, i když před vápnem.
Jinak ten styl využití videa je fakt nešťastnej, takhle to akorát pošlou do kopru. Ve 35. minutě se díky tomu odhalí zákrok na červenou, ale když tam potom Ter Stegen sestřelí Portua minimálně za žlutou, hraje se v klidu dál, a to samý při jasnym faulu Muniesy na Busquetse (což už by GOAT pochopitelně proměnil) *21*
@Carlitos Proto se ptám, jestli je cinknutej *1*
@Makak A tak je to správně, ne?
@BRIAN19 Tjn, pro mě životní haluz*5*
@Carlitos Od přípravy hraje naprosto tragicky a dnes stál Barcelonu body.
Předchozí 1 2 3 16 Následující
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace