V prvom kole La Ligy sa zranili až tri útočné esá

Joao Félix (© elpais.com)

V úvodnom kole nového ročníka La Ligy sme okrem zaujímavých výsledkov zaznamenali aj zranenia. Ihrisko opustila predčasne aj trojica Borja Iglesias, Luis Suárez a Joao Félix.

Nová akvizícia Realu Betis Borja Iglesias odohral v domácom stretnutí proti Valladolidu iba prvý polčas, po prestávke ho na ihrisku nahradil Loren Morón. Posila z Espanyolu, za ktorého Verdiblancos zaplatili až 28 miliónov Eur, mala sevillskému klubu chýbať zhruba dva týždne, zranenie kotníka teda v jeho prípade nie je až také vážne. Vynechať mal pôvodne zápas v Barcelone, aj domáce stretnutie proti Leganésu. Dnešné lekárske vyšetrenia ale potvrdili, že by dokonca mohol stihnúť už spomínané víkendové stretnutie na Nou Campe.

Barcelona utrpela hneď na úvod sezóny prehru na štadióne San Mamés, kde sa musela obísť bez svojej najväčšej hviezdy Lionela Messiho. Aby toho nebolo málo, katalánsky klub dohrával zápas prvého kola od 37. minúty aj bez Luisa Suáreza. Jeho svalové zranenie v oblasti chodidla pravej nohy si vyžiada nútenú pauzu v rozmezí 2-3 týždňov. Potešiteľnou správou je naopak fakt, že v zostave Blaugranas sa budúci víkend takmer určite objaví Lionel Messi, ktorý už naplno trénuje s tímom.

65-minútový pobyt na ihrisku a tým aj ligový debut v drese Atlética Madrid má za sebou nová vychádzajúca hviezda Joao Félix. 19-ročný talent ale už v prvom zápase na štadióne Wanda Metropolitano ukázal, prečo Rojiblancos neváhali za neho zaplatiť až 126 miliónov Eur! Portugalský futbalista predviedol v 55. minúte zápasu 65-metrové sólo z vlastnej polovice ihriska, zastavil ho až nedovolený zákrok obrancu Getafe Bruna Gonzáleza, po ktorom nasledoval pokutový kop. Joao Félix po tomto strete odohral už iba necelú desaťminútovku a následne opustil ihrisko, podľa najnovších informácii by ale v jeho prípade nemalo ísť o nič vážne. Diego Simeone by tak mohol počítať s jeho službami už v najbližšom ligovom kole...

Pozrite sa na krásne sólo, ktoré predviedol Joao Félix v stretnutí proti Getafe: