Villarreal má první kontinentální trofej, ve finále Evropské ligy porazil Manchester United

Villarreal slaví (© marca.es)

Největšího úspěchu ve své historii dosáhl Villarreal, když se stal vítězem letošního ročníku Evropské ligy.

Pro Žlutou ponorku jde o první kontinentální trofej poté, co v minulých letech čtyřikrát vypadl v semifinále.

Unai Emery potvrdil čtvrtým triumfem v Evropské lize, kterou třikrát ovládl se Sevillou, že je na tuto soutěž specialistou. V 29. minutě otevřel skóre Gerard Moreno, jenže Manchester United šťastně vyrovnal deset minut po změně stran Cavanim.

Skóre 1-1 vydrželo až do konce řádné hrací doby, nic na něm nezměnily ani dva poločasy prodloužení.

Šlo se do penaltového rozstřelu, který se stal nečekaně dlouhou zábavou. Rozhodnutí přinesla až jedenáctá série a brankáři. Gerónimo Rulli nejprve překonal De Geu a poté střelu soka zneškodnil.

Villarreal slaví obrovský úspěch, kromě vítězství v Evropské lize se může těšit i na Ligu mistrů, kam jako vítěz postoupil, byť v lize skončil až sedmý, což mu zaručovalo "jen" vstupenku do nové Konferenční ligy.