Villarreal porazil Arsenal a má blíže do finále Evropské ligy

Radost hráčů Villarrealu (© marca.es)

Vítězně vstoupili fotbalisté Villarrealu do semifinále Evropské ligy, v prvním utkání doma zdolali Arsenal 2-0.

Domácí měli na Estadio de la Cerámica skvělý úvod, když se už v šesté minutě dostal k odraženému míči Trigueros a poslal ho do sítě.

Druhý úder zasadil soupeři Villarreal po půlhodině. Gerard Moreno prodloužil balón po rohovém kopu na zadní tyč, kde si ho našel Albiol a zblízka nezaváhal.

Villarreal dvougólový náskok dlouho držel, navíc v 57. minutě byl vyloučen hostující Ceballos. Jenže poté přišly komplikace. Nejdříve v podobě proměněné penalty Pépého a následného vyloučení Capoueho.

Žlutá ponorka přesto těsné vedení uhájila, když v 94. minutě skvěle zasáhl Rulli proti Aubameyangovi, a do odvety má lepší výchozí pozici.