Villarreal v Evropě končí

Dvougólový Ribéry (© marca.es)

Žlutá ponorka potopena, Villarreal se po porážce 1-3 na půdě Bayernu Mnichov rozloučil s poslední nadějí na přezimování v Evropě.

A to pouze po dvaceti dnech od chvíle, kdy bylo jasné, že pro Villarreal končí cesta Ligou mistrů. Dnes padla i možnost, že by se Garridovi svěřenci protlačili alespoň do Evropské ligy, soutěže útěchy.

Pátá porážka v řadě je zaslouženým vyústěním utkání, která mělo po většinu času jasného vládce. Bayern Mnichov si se španělským zástupcem chvílemi doslova hrál, rozdíl mezi oběma soky byl až příliš velký...

Villarreal si cestu za nadějí pokazil sám už ve třetí minutě. Marchena ztratil balón, Kroos vyslal do nájezdu Ribéryho, jenž neměl problém překonat Diega Lópeze. Druhá branka přišla ještě v prvním poločase, když Mario Gómez doklepnul do sítě od tyče odražený balón. Hráči hostů se v předešlé akci dožadovali odpískání Lahmovy ruky ve vápně, rozhodčí však jejich oprávněnou kritiku smetl ze stolu.

Krátce po změně stran napálil De Guzmán z první míč od Joana Oriola, čímž vykřesal pro Villarreal jiskřičku naděje. Tu ale polil studenou vodou dvacet minut před koncem zápasu svým druhým gólem Ribéry. Žlutá ponorka se s Evropou loučí, horší ovšem je zjištění, že tak činí zcela po právu a zaslouženě...