Úvod / Soutěže / Primera División / 2017/2018 / Atlético Madrid - Girona (reportáž)

Atlético Madrid - Girona, 20.01.18 (reportáž)

20.01.18 16:15 Základní část - 20. kolo

Atlético Madrid

1:1

(1:0)

Girona

Rozhodčí: Ricardo De Burgos Bengoetxea Stadion: Abanca-Balaídos (Vigo) Diváci: 55,076 (0%)

Atlético Madrid se stalo dalším favoritem, který si vylámal zuby na bojovné Gironě. Nováček La Ligy uhrál na stadionu Wanda Metropolitano cennou remízu 1-1.

Výběr Diega Simeone sice v zápase nezářil, ale dlouho se zdálo, že k dalším třem bodům dojde. Ve 34. minutě dostal Diego Costa skvělý pas za obranu, šikovně sklepl balón na Griezmanna, jenž neměl problém uklidit kulatý nesmysl do opuštěné svatyně.

Correa mohl zvýšit na 2-0, ale sám před Iraizozem, jenž o poločase nahradil mezi třemi tyčemi Bona, neuspěl. Simeone stáhl ze hry Diega Costu i Griezmanna, což Girona pochopila jako výzvu. Nedůrazný odkop obrany v 73. minutě skončil šancí Portua i gólem. Závěrečný tlak domácích byl jalový, na Wandě se tak body překvapivě dělily.

logo Atlético Madrid: (Diego Pablo Simeone) Základní sestava (3-4-2-1): J. Oblak, J. Giménez de Vargas, L. Hernández, S. Savić, Š. Vrsaljko, S. Ñíguez, T. Partey, Y. Ferreira Carrasco, Á. Correa, A. Griezmann, D. da Silva Costa
Náhradníci: M. Moyà Rumbo, Juanfran, Gabi, J. Resurrección Merodio, V. Machín Pérez, Fernando Torres, K. Gameiro
logo Girona: (Pablo Javier Machín Díez) Základní sestava (3-4-2-1): Y. Bounou, B. Espinosa Zúñiga, J. Mojica Palacio, J. Ramalho Chimeno, J. Ramírez López, A. Granell Nogué, B. García Freire, C. Portugués Manzanera, F. Benítez Caraballo, P. Pons Riera, M. Olunga
Náhradníci: Iraizoz, Muniesa, P. Maffeo Becerra, Planas, D. Timor Copoví, Douglas Luiz, O. Kayode