Úvod / Soutěže / Primera División / 2017/2018 / Deportivo La Coruña - Girona (reportáž)

Deportivo La Coruña - Girona, 23.10.17 (reportáž)

23.10.17 20:00 Základní část - 9. kolo

Deportivo La Coruña

1:2

(0:1)

Girona

Rozhodčí: Jesus Gil Manzano Stadion: Estadio Municipal de Riazor (A Coruña (La Coruña)) Diváci: 0 (0%)

Deportivo v zápase ovlivněném chybami rozhodčího Jesúse Gila Manzana podlehlo Gironě 1-2. Zatímco pro svěřence Pepe Mela to znamená nečekanou ztrátu a pořádnou komplikaci, Girona slaví přerušení série proher a nadechla se velké porce čerstvého vzduchu.

Manzano se poprvé spletl v 23. minutě, kdy tahanici mezi Kayodem a Albentosou chybně vyhodnotil jako pokutový kop, z něhož poslal Aday Gironu do vedení. Deportivo v závěru půle vstřelilo dvě branky, ani jedna ale nebyla uznána, v obou případech správně.

Polemika se vrátila po hodině hry, kdy Manzano nařídil další pokutový kop, který nebyl. Lucas Pérez se z puntíku nemýlil. Pepe Mel poslal na hřiště po měsíční absenci Adriána a zkušený útočník málem poslal Depor z prvního doteku míče do vedení. Jenže udeřilo na druhé straně, Kayodeho příhru zužitkoval Portu. Girona těsný náskok uhájila a poprvé v Primera División dobyla stadion soupeře.

logo Deportivo La Coruña: (Cristóbal) Základní sestava (4-2-3-1): F. Uzoho, Albentosa, J. Moreno Fuertes, L. Correia Pinto, S. da Silva Júnior, C. Borges, E. Çolak, F. Cartabia, F. Valverde Dipetta, Guilherme, L. Pérez Martínez
      Náhradníci: Fernando Navarro, P. Mosquera Parada, Z. Bakkali, A. López Álvarez, F. Andone
      logo Girona: (Pablo Javier Machín Díez) Základní sestava (3-4-2-1): Y. Bounou, B. Espinosa Zúñiga, J. Ramalho Chimeno, J. Ramírez López, P. Maffeo Becerra, A. García Serrano, B. García Freire, C. Portugués Manzanera, F. Benítez Caraballo, P. Pons Riera, O. Kayode
      Náhradníci: Iraizoz, J. Mojica Palacio, A. Granell Nogué, D. Timor Copoví, Douglas Luiz, M. Moreno, M. Olunga