Úvod / Soutěže / Primera División / 2017/2018 / Espanyol - Real Sociedad (reportáž)

Espanyol - Real Sociedad, 11.03.18 (reportáž)

11.03.18 12:00 Základní část - 28. kolo

Espanyol

2:1

(0:1)

Real Sociedad

Rozhodčí: Antonio Miguel Mateu Lahoz Stadion: RCDE Stadium Diváci: 20,314 (50%)

Espanyol a Real Sociedad nabídly fanouškům na tribunách zábavnou podívanou. V otevřeném zápase měli přece jenom mírně navrch domácí, což se jim podařilo promítnout i do skóre, které skončilo poměrem 2-1 v jejich prospěch.

Hned v úvodu se náznaky šancí střídaly na obou stranách, až v závěru poločasu se však stav pohnul. Zasloužil se o to Willian José. Duarte na polovině hřiště chyboval, čehož Brazilec využil k úprku, který i přesně zakončil. Real Sociedad šel do šaten ve výhodě.

Nedlouho po začátku druhých 45 minut vyrovnal Léo po skvělém dloubáčku Granera za obranu. V 72. minutě byla nařízena penalta za zákrok Moyi na Gerarda Morena. Stejný souboj z puntíku vyhrál brankáře Errealy, avšak jen na chvíli, neboť míč vyrazil jen k nohám domácího útočníka, který napodruhé nezaváhal. Jeho trefa měla pro Espanyol cenu tří bodů, protože Real Sociedad už vyrovnat nedokázal.

logo Espanyol: (Enrique Sánchez Flores) Základní sestava (4-4-2): Pau López, A. Martín Caricol, D. López Silva, M. Navarro Ceciliano, Ó. Duarte Gaitán, C. Sánchez, E. Granero Molina, P. Piatti, V. Sánchez Mata, G. Moreno Balaguero, L. Carrilho Baptistão
Náhradníci: Edu Frías, E. Gomes Pereira, J. López Rodríguez, M. Hermoso Canseco, J. Jurado Marín, M. Roca Junqué, Ó. Melendo Jiménez
logo Real Sociedad: (Eusebio Sacristán) Základní sestava (4-3-3): M. Moyà Rumbo, A. De La Bella Madureño, Á. Odriozola Arzallus, D. Llorente Ríos, H. Moreno, A. Illarramendi Andonegi, I. Zubeldía Elorza, S. Canales Madrazo, J. Jiménez López, M. Oyarzabal Ugarte, W. da Silva
Náhradníci: Toño, A. Elustondo Irribaria, K. Rodrigues, A. Januzaj, D. Zurutuza Veillet, Agirretxe, J. Bautista Orgilles