Úvod / Soutěže / Primera División / 2017/2018 / Real Madrid - Valencia (reportáž)

Real Madrid - Valencia, 27.08.17 (reportáž)

27.08.17 21:15 Základní část - 2. kolo

Real Madrid

2:2

(1:1)

Valencia

Rozhodčí: David Fernandez Borbalan Stadion: Estadio Santiago Bernabéu Diváci: 0 (0%)

Real Madrid sice přebral před utkáním proti Valencii trofej pro vítěze loňského ročníku La Ligy, na úspěšnou jízdu ze sezóny 2016/2017 ale nenavázal. Po remíze 2-2 ztratil první body v sezóně a Valencia naproti tomu potvrdila, že letos může myslet na vyšší příčky, než tomu bylo v minulých letech.

Zápas začal pro Real Madrid dobře. Už v desáté minutě se po chybné rozehrávce Netopýrů dostal k míči Marco Asensio a potvrdil, že se nachází v životní formě. Neto se za jeho přesnou střelou jen ohlédl. Ale i Valencia má v kádru šikovné mladíky, kteří o osm minut později rozebrali obranu Bílého baletu a Carlos Soler rychlou akci zakončil mimo dosah Keylora Navase. A protože Benzema ve třech dobrých šancích zklamal, šlo se do kabin za stavu 1-1.

Po změně stran se dlouho čekalo na velkou šanci, Keylora protáhl povedeným přímým kopem Parejo, Real Madrid hrozil zejména centrovanými míči, ty ale obrana Valencie nebo Neto sbírali bez problémů. V 77. minutě navíc hosté udeřili podruhé, když Kondogbia po Rodrigově šikovném přistrčení technickou střelou překonal Navase a osladil si tak první start v novém působišti. Jenže ani Valencii nevydrželo vedení dlouho, Asensio vyrovnal povedeným přímým kopem, Neto byl opět jen v roli diváka. A když Benzema ve stoprocentní šanci odmítl obrat skóre a poslal balón mimo a v nastavení jeho hlavičku vyrazil Neto na tyč, rozešel se Real Madrid s Valencií smírně 2-2.

logo Real Madrid: (Zinédine Zidane) Základní sestava (4-3-3): K. Navas, D. Carvajal Ramos, J. Fernández Iglesias, M. Vieira da Silva Júnior, C. Casimiro, F. Alarcón Suárez, L. Modrić, M. Asensio Willemsen, T. Kroos, G. Bale, K. Benzema
Náhradníci: F. Casilla Cortés, T. Hernández, D. Ceballos Fernández, L. Vázquez Iglesias, M. Kovačić, M. Llorente Moreno, B. Mayoral Moya
logo Valencia: (Marcelino García Toral) Základní sestava (4-4-2): N. Murara Neto, A. Latorre Grueso, J. Gayá Peña, J. Murillo Cerón, M. Montoya Torralbo, R. Nunes Vezo, C. Soler Barragán, D. Parejo Muñoz, G. Kondogbia, R. Moreno Machado, S. Zaza
Náhradníci: J. Doménech Sánchez, I. Vidal Miralles, J. Jiménez García, Álvaro Medrán, I. Gil de Pareja Vicent, N. Maksimović, S. Mina Lorenzo