Úvod / Soutěže / Primera División / 2017/2018 / Sevilla - Real Betis (reportáž)

Sevilla

3:5

(2:2)

Real Betis

Rozhodčí: Jesús Gil Manzano Stadion: Estadio Ramón Sánchez Pizjuán Diváci: 40,282 (89%)

Městské derby mezi Sevillou a Betisem nezklamalo. Osm branek, moře šancí i chyb obran a nečekaný triumf hostujících Verdiblancos. To vše přinesl bláznivý zápas na stadionu Ramóna Sáncheze Pizjuána.

Mnozí fanoušci se ještě nestihli ani usadit a už se poprvé vlnila síť za zády Sergia Rica, jehož v první minutě překonal technickou střelou Fabián Ruiz. Sevilla rychle vyrovnala Ben Yedderem, jenž šikovně ťukl do balónu po standardní situaci. I Betis však předvedl dokonale nacvičenou standardku, a to z kopačky Joaquína přesně na hlavu Feddala, hosté znovu vedli. Poslední slovo v prvním poločase měl Kjær, jenž rovněž hlavou vyrovnal na 2-2.

Skvělá kombinace Betisu z 63. minuty zakončená Durmisim a další rychlý gól Sergia Leóna znamenaly vedení upravily skóre na 4-2 z pohledu Setiénovy party. Lenglet bleskově vrátil domácí do hry, ovšem poslední slovo patřilo v nastaveném čase Tellovi, který svůj úprk z poloviny hřiště zakončil posledním gólem večera.

Betis po šesti letech vyhrál ligové derby a slaví důležité tři body. Sevilla při debutu Vincenza Montelly v La Lize sice působila živějším dojmem než pod Berizzem, stále má ale k fungujícímu týmu hodně daleko.

logo Sevilla: (V. Montella) Základní sestava (4-3-3): S. Rico González, C. Lenglet, S. Corchia, S. Escudero Palomo, S. Kjær, É. Banega, F. Vázquez, J. Navas González, S. N'Zonzi, M. Agudo Durán, W. Ben Yedder
Náhradníci: D. Soria Solís, G. Mercado, J. Correa, J. Geis, M. Krohn-Dehli, Pablo Sarabia, L. Muriel
logo Real Betis: (Enrique Setién Solar) Základní sestava (4-1-4-1): A. Adán Garrido, A. Barragán Fernández, A. Mandi, R. Durmisi, Z. Feddal, F. García Fernández, Fabián Ruiz, J. Guardado Hernández, J. Sánchez Rodríguez, R. Boudebouz, S. León Limones
Náhradníci: D. Giménez Hernández, A. Toșca, F. Guerrero Martín, J. Narváez Solarte, V. Camarasa Ferrando, C. Tello Herrera, R. Castro Martín