Úvod / Soutěže / Primera División / 2018/2019 / Deportivo Alavés - Espanyol (reportáž)

Deportivo Alavés - Espanyol, 02.09.18 (reportáž)

02.09.18 16:15 Základní část - 3. kolo

Deportivo Alavés

2:1

(0:1)

Espanyol

Rozhodčí: Ignacio Iglesias Villanueva Stadion: Estadio de Mendizorroza Diváci: 18,052 (91%)

Alavés dokázal otočit nepříznivě se vyvíjející utkání proti Espanyolu a díky obratu z druhé půle zvítězit 2-1.

Espanyol byl sice po většinu zápasu mírně lepším a aktivnějším celkem, jenže fotbal se hraje na góly. Hosté vstřelili první na konci poločasu z pokutového kopu zásluhou Léa.

Po změně stran šly události v rychlém sledu. Branka Sergia Garcíi byla anulována po zásahu systému VAR, což se ukázalo jako klíčový moment. Hned poté totiž Alavés vyrovnal hlavičkujícím Borjou Bastónem, aby o několik desítek vteřin později Sobrino dokonal obrat. Ve zbývající půlhodině už gól nepadl, body zůstaly na Mendizorroze.

logo Deportivo Alavés: (Abelardo Fernández Antuña) Základní sestava (4-4-2): F. Pacheco Flores, G. Maripán, M. Aguirregabiria Padilla, R. Duarte Sánchez, V. Laguardia Cisneros, I. Gómez Pérez, J. Rodríguez Menéndez, M. García Sánchez, M. Wakaso, B. González Tomás, R. Sobrino Pozuelo
Náhradníci: A. Sivera Salvá, A. Marín Gómez, J. Navarro Jiménez, A. Perera Calderón, J. Franco Alviz, J. Guidetti, P. Twumasi
logo Espanyol: (Joan Francesc Ferrer Sicilia) Základní sestava (4-3-3): D. López Rodríguez, D. López Silva, D. Vilá Rosselló, J. López Rodríguez, M. Hermoso Canseco, E. Granero Molina, M. Roca Junqué, S. Darder Moll, B. Iglesias Quintas, L. Carrilho Baptistão, Sergio García
Náhradníci: R. Jiménez Gago, Ó. Duarte Gaitán, Ó. Melendo Jiménez, P. Piatti, V. Sánchez Mata, H. Pérez, J. Puado Díaz