Úvod / Soutěže / Primera División / 2018/2019 / Leganés - FC Barcelona (reportáž)

Leganés - FC Barcelona, 26.09.18 (reportáž)

26.09.18 21:00 Základní část - 6. kolo

Leganés

2:1

(0:1)

FC Barcelona

Rozhodčí: Alberto Undiano Mallenco Stadion: Estadio Municipal de Butarque Diváci: 12,231 (107%)

Leganés se postaral o prvotřídní senzaci, když jako poslední celek tabulky porazil vedoucí Barcelonu, přestože s jasným favoritem po poločase prohrával 0-1.

Barcelona v úvodních 45 minutách hrála, co potřebovala. Do vedení ji poslala hezká střela Coutinha, po níž se Cuéllar natahoval marně. V závěru půle začali kousat i domácí, zatím bez gólového efektu.

Valverdeho mužstvo se však nepoučilo a po změně stran už Leganés udeřil, a to rovnou dvakrát během několika minut. Nejprve hlavou vyrovnal El Zhar, aby poté potrestal obrovskou chybu Piquého Óscar Rodríguez, jemuž hostující stoper doslova namazal míč do ideální pozice. Barcelona se následně dostala do tlaku, nejblíže vyrovnání byl Coutinho a po něm dorážející Rakitić, oba ale vychytal Cuéllar. Leganés si vítězství vzít nenechal. Barcelona poprvé v sezóně prohrála.

logo Leganés: (M. Pellegrino) Základní sestava (5-4-1): I. Cuéllar Sacristán, J. Moreno Fuertes, J. Silva, R. García Carnero, R. Tarín Higón, U. Bustinza Martínez, M. Vesga Arruti, N. El Zhar, Ó. Rodríguez Arnaiz, R. Pérez Del Mármol, Y. En-Nesyri
Náhradníci: Serantes, A. Nyom, G. Gumbau Garriga, D. Rolan, G. Carrillo, Michael Santos, S. Merino Zuloaga
logo FC Barcelona: (Ernesto Valverde Tejedor) Základní sestava (4-3-3): M. ter Stegen, G. Pique, S. Roberto Carnicer, S. Umtiti, T. Vermaelen, I. Rakitić, P. Coutinho Correia, S. Busquets i Burgos, L. Messi, M. El Haddadi Mohamed, O. Dembélé
Náhradníci: J. Cillessen, J. Alba Ramos, N. Cabral Semedo, A. Ramos de Oliveira Melo, A. Vidal Pardo, L. Suárez Díaz, Malcom