Úvod / Soutěže / Primera División / 2019/2020 / FC Barcelona - Valencia (reportáž)

FC Barcelona - Valencia, 14.09.19 (reportáž)

14.09.19 22:00 Základní část - 4. kolo

FC Barcelona

5:2

(2:1)

Valencia

Rozhodčí: José María Sánchez Martínez Stadion: Spotify Camp Nou Diváci: 81,617 (83%)

Barcelona před vlastním publikem předvedla stejně jako proti Betisu svou lepší tvář, když rozstřílela interními problémy rozhozenou Valencii i přes absenci několika ofenzivních opor v čele s Lionelem Messim snadno 5-2.

Trvalo jen dvě minuty, než 16letý Ansu Fati přivítal Celadese v La Lize. Griezmann šikovně pustil přihrávku De Jonga a Ansu Fati mířil přesně. O chvíli později si oba hráči role vyměnili, Ansu Fati se blýskl individuální akcí, po níž předložil míč De Jongovi - 2-0. Valencia se osmělila až po dvaceti minutách, Gameiro při úprku pálil z dobré pozice hodně mimo. Další šanci už Francouz proměnil a Valencia byla znovu ve hře.

Krátce po začátku druhé pětačtyřicetiminutovky ale chyboval při střele Griezmanna Cillessen a Piquému stačilo dorazit míč odražený od tyče do prázdné branky. Branková konstrukce zazvonila i vzápětí po přízemní střele Semeda. Barcelona měla navrch a její vedení přikrášlil šikovnou střelou ze stoje střídající Luis Suárez. Ze strany uruguayského reprezentanta to nebylo vše, byl to právě on, kdo deset minut před koncem zvýšil už na 5-1. Poslední slovo měl v nastaveném čase Maxi Gómez, jehož gól ovšem jen zmírnil debakl Valencie.

logo FC Barcelona: (Ernesto Valverde Tejedor) Základní sestava (4-3-3): M. ter Stegen, C. Lenglet, G. Pique, J. Alba Ramos, N. Cabral Semedo, A. Ramos de Oliveira Melo, C. Pérez Sayol, F. de Jong, S. Busquets i Burgos, A. Fati, A. Griezmann
Náhradníci: I. Peña Sotorres, H. Firpo Adames, J. Todibo, S. Roberto Carnicer, A. Vidal Pardo, I. Rakitić, L. Suárez Díaz
logo Valencia: (Marcelino García Toral) Základní sestava (4-4-2): J. Cillessen, E. Garay, G. de Abreu, J. Gayá Peña, D. Parejo Muñoz, D. Wass, F. Coquelin, F. Torres García, G. Ganchinho Guedes, K. Gameiro, R. Moreno Machado
Náhradníci: J. Doménech Sánchez, J. Costa Jordá, M. Diakhaby, D. Cheryshev, G. Kondogbia, K. Lee, M. Gómez González