Úvod / Soutěže / Primera División / 2019/2020 / Real Sociedad - FC Barcelona (reportáž)

Real Sociedad - FC Barcelona, 14.12.19 (reportáž)

14.12.19 16:00 Základní část - 17. kolo

Real Sociedad

2:2

(1:1)

FC Barcelona

Rozhodčí: Javier Alberola Rojas Stadion: Reale Arena Diváci: 36,639 (114%)

Real Sociedad potvrdil, že se nachází ve velmi dobré formě. Baskové přerušili vítěznou sérii Barcelony a lídra tabulky obrali o dva body.

Domácí začali tlakem, který vyústil zákrokem Busquetse na Llorenteho a pokutovým kopem. Oyarzabal se z puntíku nemýlil a Real Sociedad vedl. Luis Suárez následně protáhl Remira. V Reale Areně se hrál atraktivní zápas, jehož poločasový výsledek byl remízový. Ve 38. minutě totiž Llorente na polovině podskočil míč, Luis Suárez vysunul Griezmanna a Francouz stejně jako proti Mallorce elegantně přehodil brankáře.

Pět minut po změně stran věnoval Lionel Messi snadný gól Suárezovi, hosté dokonali obrat. Real Sociedad v tu chvíli působil otřeseně, jenže Barcelona nedokázala přidat pojistku. Litovat mohla po hodině hry. Ter Stegen jen vyrazil přízemní centr k Isakovi, jenž neměl problém vyrovnat. Otevřený závěr zápasu o vítězi nerozhodl, a protože rozhodčí neohodnotil stažení Piquého v nastaveném čase jako penaltový faul, remizoval Real Sociedad s Barcelonou 2-2.

logo Real Sociedad: (Imanol Alguacil Barrenetxea) Základní sestava (4-1-4-1): A. Remiro Gargallo, D. Llorente Ríos, I. Monreal Eraso, J. Zaldúa Bengoetxea, A. Guevara Lajo, C. Portugués Manzanera, I. Zubeldía Elorza, M. Merino Zazón, M. Ødegaard, A. Isak, M. Oyarzabal Ugarte
        Náhradníci: M. Moyà Rumbo, A. Gorosabel Espinosa, M. Sagnan, A. Januzaj, L. Sangalli Fuentes, A. Barrenetxea Muguruza, W. da Silva
        logo FC Barcelona: (Ernesto Valverde Tejedor) Základní sestava (4-3-3): M. ter Stegen, C. Lenglet, G. Pique, J. Alba Ramos, S. Roberto Carnicer, F. de Jong, I. Rakitić, S. Busquets i Burgos, A. Griezmann, L. Messi, L. Suárez Díaz
        Náhradníci: N. Murara Neto, N. Cabral Semedo, S. Umtiti, A. Vidal Pardo, C. Aleña Castillo, C. Pérez Sayol, A. Fati