Úvod / Soutěže / Primera División / 2019/2020 / FC Barcelona - Deportivo Alavés (reportáž)

FC Barcelona - Deportivo Alavés, 21.12.19 (reportáž)

21.12.19 16:00 Základní část - 18. kolo

FC Barcelona

4:1

(2:0)

Deportivo Alavés

Rozhodčí: Mario Melero López Stadion: Spotify Camp Nou Diváci: 63,054 (64%)

Barcelona potěšila v posledním ligovém zápase roku 2019 na Camp Nou fanoušky přesvědčivou výhrou 4-1 nad Alavésem.

Po prvním poločase vedli domácí zásluhou zásahu Antoina Griezmanna a křížné ráně Artura Vidala 2-0 a nic nenasvědčovalo tomu, že by se mělo konat drama. Jenže během krátkého úseku druhého poločasu přece jenom zavládly z pohledu domácích pochybnosti.

Hlavičkující Lucas Pérez totiž snížil a hned na to minul prázdnou branku po neshodě Ter Stegena s obranou Aleix Vidal a Duarte hlavičkoval z ideálního místa těsně mimo. Odpor hostů ukončil až Lionel Messi svou nechytatelnou střelou přesně k tyči. V závěru ještě přidal Luis Suárez čtvrtý gól z pokutového kopu za nepovolenou hru rukou. Barcelona přejela Alavés 4-1.

logo FC Barcelona: (Ernesto Valverde Tejedor) Základní sestava (4-3-3): M. ter Stegen, G. Pique, J. Alba Ramos, S. Roberto Carnicer, S. Umtiti, A. Vidal Pardo, C. Aleña Castillo, S. Busquets i Burgos, A. Griezmann, L. Messi, L. Suárez Díaz
Náhradníci: N. Murara Neto, C. Lenglet, H. Firpo Adames, N. Cabral Semedo, C. Pérez Sayol, F. de Jong, I. Rakitić
logo Deportivo Alavés: (Asier Garitano Aguirrezábal) Základní sestava (4-4-1-1): F. Pacheco Flores, A. Vidal Parreu, J. Navarro Jiménez, M. Aguirregabiria Padilla, R. Duarte Sánchez, R. Ely, J. Muñoz Jiménez, M. García Sánchez, M. Wakaso, P. Pons Riera, L. Pérez Martínez
Náhradníci: A. Sivera Salvá, A. Marín Gómez, V. Laguardia Cisneros, B. Sainz Eguskiza, O. Burke, J. Sanmartín Mato, L. Rioja González